30 September, 2020
Blues Kraliçeleri

Şehrin Gözde Sanat Buluşması Etkinliği Conrad Talks

Şehrin Gözde Sanat Buluşması Etkinliği Conrad Talks’un Mart Ayı Teması “Blues Kraliçeleri”

Conrad İstanbul Bosphorus’un klasikleşen kültür ve sanat buluşmaları “Conrad Söyleşileri”nde bu ay Blues rüzgarları esiyor. Dünya Kadınlar Günü’ne ithafen, kadınlar tarafından yazılmış ve yorumlanmış Blues şarkılarının ve hikayelerinin paylaşılacağı; Göksenin Tuncalı’nın canlı performansıyla müzik ziyafeti çektireceği Conrad Talks/Blues Kraliçeleri, 28 Mart Perşembe günü saat 19:00’da Summit Bar&Terrace’ta misafirlerini bekliyor.

İstanbul’un tam kalbinde yer alan Conrad İstanbul Bosphorus, kültür ve sanat dünyasından isimleri konuk ettiği Conrad Söyleşileri’ne Mart ayında da devam ediyor. 28 Mart Perşembe günü saat 19:00’da, Blues Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Göksenin Tuncalı’ın konuk olacağı; Gazeteci ve Sanat Eleştirmeni Ayşegül Sönmez’in ise moderatörlüğünü üstleneceği Conrad Talks, bu kez ilhamını Blues Kraliçeleri’nden alıyor.

Conrad İstanbul Bosphorus’un, 270 derece benzersiz İstanbul manzarası sunan mekanı Summit Bar&Terrace’ta gerçekleşecek olan Conrad Talks/Blues Kraliçeleri, Dünya Kadınlar Günü’ne ithafen hazırlandı. “Woman Blues with Göksenin” grubuyla sahne alan ve halen Blues Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüten Göksenin Tuncalı, Ayşegül Sönmez ile yapacağı sohbette sadece Blues müzikte kadınların yeri ve tarihsel önemiyle ilgili birikimlerini aktarmakla kalmayacak; aynı zamanda canlı performansıyla hüzünlü ama umutlu hepimizden bir şeyler taşıyan şarkıları günümüze taşıyarak misafirleri keyifli bir müzikal yolculuğa da çıkaracak.

Kadınlar tarafından yazılmış ve yorumlanmış Blues şarkılarının ve hikayelerinin paylaşılacağı etkinlikte Göksenin Tuncalı’nın solo performansına Gürkan Özbek de gitarıyla eşlik edecek.

Katılımın ücretsiz olduğu etkinlikte, bir içecek alana ikinci içeceği de ikram edilecek.

İstanbul Üniversitesi Eczacılık bölümü mezunu olan Göksenin Tuncalı, müzik kariyerinde 18 yılı geride bırakmış bir sanatçı. Özellikle Blues müziğe olan tutkusu ile tanınan ve güçlü sesi ile sahne aldığı yerlerde dinleyicilerini her daim büyülemeyi başaran Tuncalı, gitarist ve söz yazarı olarak da tanınıyor. Bugünlerde Women Blues with Göksenin grubu ile sahne alan sanatçı aynı zamanda kurucusu olduğu Blues Derneği’nde Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapıyor

Bir Cevap Yazın