Connect with us

Pedal artık edebiyatta da dönüyor

Genel

Pedal artık edebiyatta da dönüyor


Gökhan Kutluer, Yitik Ülke Yayınları etiketiyle raflardaki yerini alan ve geliri bisiklet sporunda kariyer hedefleyen gençler için kullanılacak olan ilk öykü kitabı Bulut Fabrikası ile edebiyatta pedal çevirmeye başladı.

Gökhan Kutluer, son yıllarda Türkiye’de de önemli bir görünürlülük elde eden bisiklet aşkını Bulut Fabrikası’nda satırlara döktü. Gelişen teknolojinin yarattığı yabancılaşmaya, çağımızın ilişkilerindeki yüzeysel yaklaşımlara, artan kaosa rağmen şeffaflaşmaya ve özlenen çocukluğa değinen Kutluer, özgürleşmenin temeline ‘bisiklet’i koyuyor.

Doğayla en barışık ulaşım aracı olan bisikleti, farklı formlarda 17 öyküde anlatan Kutluer, ‘başka bir dünyanın mümkün olabileceğine’ dair umudu tazeliyor.

Kitabın tüm geliriyle Türkiye’de bisiklet sporuna gönül vermiş gençlere yarışlarda kullanabilmeleri için bisiklet sponsorluğu sağlamayı hedefleyen Kutluer, bu anlamda bir ilk konumunda, zira daha önce hiçbir kitap bisiklet sponsorluğu için kullanılmamıştı.

Zamanın dondurulduğu, yolculuğun varmak istenen hedeften daha önemli olduğunu, üzerimize yüklenen ‘genel geçer’ kimliklerden sıyrılmanın, var olma yolculuğunda ne kadar değer barındırdığını akıcı bir üslupla anlatan Kutluer, ”Sizden ricam, bu kitabı alırken bir tane kendinize bir tane de bisikletle pek de alakası olmayan bir yakınınıza almanız. Zira bu kitabın amacı, bisikleti unutmuş, hayatından atmış ya da onunla nasıl da güzel günler yaşayabileceğinden bi’ haber kişilerin kitaplığına sızmaktır” diyor.

Bulut Fabrikası, okura bir şeyleri sadece izlemekle değiştirilemeyeceğinin, değişim için harekete geçmek gerektiğinin de çağrısı…

Continue Reading

Bu Haberlere de Bir Göz Atmalısın
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazlası Genel

Advertisement
Advertisement

Bu Haberler Çok Popüler

To Top