29 September, 2020

Kore’nin Güzellik Sırları

Birçok alanda olduğu gibi cilt bakımı ve güzellikte de devrim niteliğinde ürünler geliştiren Kore, Uzakdoğulu kadınların güzellik sırlarını bizlere getiriyor.

Watsons pürüzsüz, aydınlık ve canlı görünümlü bir cilde sahip olmak isteyenler için sunduğu yüzlerce K-Beauty (Kore Güzelliği) ürünü ile Kore’nin güzellik sırlarına sahip olmak isteyenleri mağazalarına ve Watsons.com.tr’ye davet ediyor.

Son yıllarda hayatımızın vazgeçilmezlerinden olan K-Beauty, Koreli kadınların uzun süredir günlük hayatlarının bir parçası olan cilt bakım rutinlerini ve kullandıkları ürünleri kapsıyor. Ülkemizde de son derece rağbet gören K-Beauty ürünleri, kişisel bakım ve güzelliğin bir numaralı adresi Watsons’ta bu dünyanın kapılarını aralamak isteyenleri bekliyor.

K-Beauty Güzelliği 10 Adımlı Bir Ritüelden Oluşuyor

1. Adım: Temizleme

Kore kadınlarının uzun ve meşakkatli bakım ritüellerinin ilk adımını, tartışmaya açık olmayan derinlemesine bir temizleme seansı oluşturuyor. Hatta cilt temizliği K-Beauty ritüelinin o kadar önemli bir adımı ki birkaç aşamada tamamlanıyor. Uzakdoğu’nun mucivezi içeriklerini tek bir üründe toplayan Pure Beauty‘nin Pomegranate Urban Shield Yüz Temizleme Köpüğü, bu adım için en iyi tercih olarak öne çıkıyor. Pure Beauty Pomegranate Urban Shield Yüz Temizleme Köpüğü, cildinizi derinlemesine temizleyerek gün içerisinde gözeneklerinizde biriken kir ve ölü deriden kolayca kurtulmanıza yardımcı oluyor. Köpüksü hafif yapısı sayesinde kolay bir uygulama sunan Pomegranate Urban Shield Yüz Temizleme Köpüğü, narlı formülü ve içeriğindeki bitki özleri ile cilt bariyerini güçlendirmeye ve güzelleştirmeye yardımcı oluyor.

2. Adım: Gözenekleri Arındırma

Genel cilt temizliğinin ardından ikinci aşamada detaylara geçen Koreli kadınlar, bugün hemen herkesin belalısı siyah noktalar için de ayrı bir adım uyguluyor. Siyah nokta oluşumunu engellemek için ciltlerini sürekli temiz tutan Koreliler gibi siz de gözeneklerinizi temizlemek için Scinic All Day Fine Pore Naneli Gözenek Temizleyici ürününü kullanabilirsiniz. Diş macununa benzer tüp yapısı ile kolay bir kullanım sunan ürünü, silikon fırçasına sıkarak siyah noktaların yoğun olduğu bölgelere uygulayabilirsiniz. Ürünü sürdükten sonra kurumasını bekleyin, ardından fırçayı ıslatarak maskenizi köpürtün ve tamamen cildinizden temizlenene kadar fırçalayın.

3. Adım: Tonik Bakımı

Temizlik ve gözenek boşaltma adımlarından sonra sıra bu gözeneklerin sıkılaştırılmasına geliyor. Bunun için de Watsons, köpüklü su içeren gözenek sıkışlaştırıcı Scinic Sparkling Pore Tonicürünü öneriyor. Mucizeler yaratan içeriği ile Scinic Sparkling Pore Tonic cildinizdeki sebum ve ölü deriyi temizlemeye yardımcı olarak yenilenmiş bir his veriyor. Kullanıldığı andan itibaren emilen hafif yapısı sayesinde yapışkan bir his bırakmayan tonik, aynı zamada cildinizi yatıştırmaya da yardımcı oluyor.

4. Adım: Aydınlatıcı Maske Uygulaması

K-Beauty ritüellerinin bir diğer önemli adımını ise maskeler oluşturuyor. İçeriklerinden görüntülerine ve uygulama şekillerine kadar farklılık gösteren bakım maskeleri cildimizin nem dengesini korumamıza yardımcı oluyor. Sevilen Kore markası SNP‘nin Animal Panda Beyazlatıcı Maske‘si ile maske yapmak eğlenceye dönüşüyor. Beyazlatıcı maske, içeriğindeki özel bileşenler sayesinde donuk ve matlaşmış cildinizin aydınlık bir görünüm kazanmasına yardımcı oluyor.

5. Adım: Essence Kullanımı

Pink by Pure Beauty So Glow Essence cildi nemli ve taze tutarak, bakımlı ve ışıldayan bir tene sahip olmanızı sağlıyor. Ürün aynı zamanda düzenli kullanımlarda cildinizin ihtiyacı olan nemi de karşılamaya destek oluyor.

6. Adım: Serum

Sevilen Kore markası Pure Beauty Hydrating Urban Shield Takviye Nem Serumuiçeriğindeki özel bileşenler sayesinde cilt bariyerini güçlendirmeye destek olarak çevre kirliliğine karşı korumaya yardımcı oluyor.

7. Adım: Gözenek Sıkılaştırma

Temizleme ve sıkılaştırma aşamalarının tamamlanmasıyla birlikte cildin ihtiyacı olan bakıma geçilen son aşamalar için iddialı Kore markalarından Frudia, bu aşamada cilt bakım ihtiyaçlarınızı karşılayacak renkli ve etkili ürünler sunuyor. Frudia Green Grape Serum Pore Control, gücünü içeriğindeki yeşil üzüm özlerinden alıyor. Cildinize nem sağlamasının yanı sıra gözenekleri sıkılaştırmaya destek olarak cilt bakımını geliştiren Frudia Green Grape Serum Pore Control, gelişmiş formülü ile tahriş olmuş cildi yatıştırmaya yardım ederek cildi rahatlatıyor. İçerdiği E vitamini sayesinde sebum kontrolü sağlamaya yardımcı oluyor. Bakım ritüllerinizde yanı başınızdan ayıramayacağınız bu ürün %81 oranında yeşil üzüm özü içeriyor.

8. Adım: Göz Çevresi Bakımı

Koreli kadınların en çok merak edilen güzellik sırlarından bir diğeri de eşit cilt tonu. Özellike göz altlarında yaşanan renk farklılıkları kadınların korkulu rüyası oluyor. Yorgunluk, genetik faktörler gibi çeşitli sebeplere bağlı olan bu renk farklılıklarını sıkı bakım ritüelleri ile en aza indirmek mümkün. Collagen By Watsons White Regeneration Eye Serum, özel formülü sayesinde renk problemlerine odaklanarak göz çevrenizdeki koyu renkli göz altı halkalarının görünümünü azaltmaya yardımcı oluyor

9. Adım: Nemlendirme

Frudia‘nın sevilen bir diğer ürünü Frudia Blueberry Hydrating Cream, içeriğindeki yaban mersini ile nemsiz kalan cildinizi besliyor. Yaban mersininin güçlü anti-oksidatif özellikleri ile nemin cildinize tutunmasına yardımcı oluyor. İçerdiği zengin mineraller ve vitaminler ile cildinizi derinlemesine temizleyen ürün, %77 oranında yaban mersini içeriyor.

10. Adım: Güneş Koruma

Uzun süren bu çok adımlı temizlik ve bakım ritüelinin son aşamasını ise cilt koruması oluşturuyor. Koreliler sahip oldukları beyaz ve pürüzsüz ciltlerini, sıkı bir temizliğin ardından gelen yüksek korumaya borçlular. Pure Beauty Super Sheer Silky Touch SPF30PA++ güneş kremi, cildinizi güneşin zararlı UVA ve UVB ışınlarına karşı korumaya yardımcı oluyor. Hafif ve ferahlatıcı yapısı ile hızlıca cildinizin altına nüfuz eden bu ürün, LaraCare A200 içeriği ile sunduğu korumanın yanı sıra cildinizin nem dengesini kontrol altına almaya da yardımcı oluyor. İçeriğindeki Bulgar gül suyu ve antioksidanlar da cildinizi nemlendirmeyi ve yatıştırmayı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın