14 August, 2020
Melihat Gülses

İş Sanat’ta değerli bir yerli proje: Doğunun Batısı, Batının Doğusu

Tanini Trio

Tanini Trio

Tanini Trio ile Melihat Gülses Bir Araya Geliyor

Müzikte doğu-batı sentezinin en iyi anlatıcılarından biri olan Tanini Trio ile Melihat Gülses, “Doğunun Batısı Batının Doğusu” adlı projesiyle 17 Nisan Çarşamba akşamı İş Sanat’ta dinleyicileri ile buluşacak.

İsmini, Türk müziğinde, 9 komadan oluşan tam ses olarak adlandırılan tanini’den alan topluluk Tahir Aydoğdu, Bilgin Canaz ve Burçin Büke‘den oluşuyor. Tanini Trio, kanun, ney ve piyano üçlüsünün buluşmasına, bu konserde kontrbasta Baran Say ve davulda Erhan Seçkin‘i ekliyor. İş Sanat Konser Salonu’nda “Doğunun Batısı, Batının Doğusu” projesi ile yer alacak topluluk, sahnesinde tecrübeli Klasik Türk Müziği yorumcusu Melihat Gülses‘i misafir edecek.

1976 yılında girdiği İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Şan bölümünü bitiren Melihat Gülses, 2005 yılında Beyrut Konservatuvarı’nda dersler verdi, aynı yıl Londra’daki Hellenic Centre’de düzenlenen ses festivalinde ülkemizi temsil etti. Sanatçı, 1981 yılında girdiği TRT İstanbul Radyosu’ndaki görevine halen devam ediyor.

İlk kanun derslerini babası Gültekin Aydoğdu’dan alan Tahir Aydoğdu, Gazi Eğitim Fakültesi ve ODTÜ Müzik ve Güzel Sanatlar bölümlerinde dersler verdi, ODTÜ Klasik Türk Müziği korosunu yönetti. Ege Üniversitesi Türk Musikisi Konservatuvarı mezunu Bilgin Canaz ise neyi dünyaya tanıtan değerli bir isim. Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası gibi önemli orkestralar ile çalışan Canaz, “from sufi to flamenco” projesiyle dünyanın birçok yerinde festivallere katıldı ve konserler verdi. İzmir doğumlu Burçin Büke, Hacettepe Devlet Konservatuarı’ndaki 11 yıllık eğitimini 5 yılda bitirdikten sonra Almanya’nın Hannover kentinde müzik eğitimine devam ederek, Türkiye’de ve dünyada birçok festivalde yer aldı. Klasik müziğe olduğu kadar caz müziğine olan katkılarıyla da bilinen Büke, Londra’da “steinway and sons“un özel sanatçısı unvanı da olan değerli bir müzisyen.

Batı ve Doğu müziğinin Tanini Trio tarafından yapılacak sentezi, bu özel akşamda sizi unutamayacağınız bir yolculuğa çıkaracak. 17 Nisan Çarşamba akşamı İş Sanat’ta gerçekleşecek bu özel buluşmayı sakın kaçırmayın!

İş Sanat’ta Nisan Ayı

8 Nisan Pazartesi, 20.30

Sabahattin Ali’den Dört Hikâye
Bu Dünya Böyledir İşte!

Anlatıcılar: Tilbe Saran, Metin Belgin, Bülent Emin Yarar ve Hakan Gerçek

keman Seda Şubaşı

çello Şemsa İdil Ural

11 Nisan Perşembe, 20.30

Francesca Gagnon & Rene Duperé

Semplice Quartet

17 Nisan Çarşamba, 20.30

Tanini Trio (Tahir Aydoğdu, Bilgin Canaz ve Burçin Büke)& Melihat Gülses

Doğunun Batısı, Batının Doğusu

22 Nisan Pazartesi, 20.30

Parlayan Yıldızlar

keman İdil Arıcan

piyano Duru Aydın

25 Nisan Perşembe 20.30

L’arpeggiata

Barok Müziğin Caz ile Buluşması

soprano Celine Scheen

kontrtenor Valer Sabadus

Satış noktaları

İş Sanat Ana Gişe – 0212 316 10 83 / Biletix – 0216 556 98 00

Bir Cevap Yazın