Connect with us

İMPARATORLUKLARDAN MÜCEVHERLERE YANSIMALAR

Moda

İMPARATORLUKLARDAN MÜCEVHERLERE YANSIMALAR


Selçuklu ve Osmanlı İmparatorlukları’nın sanatsal mirası, Kiswah Jewellery’e esin kaynağı oluyor ve yüzlerce yıllık hikayesi olan el yapımı mücevherlerden oluşan “Classics Collection” ortaya çıkıyor. Selçuklu’nun desenlerle kültürü anlatma çabası ve Osmanlı’nın çok yönlü kültürel atmosferi KISWAH JEWELLERY’nin CLASSICS COLLECTION’ında yeniden hayat buluyor.

 

Orta Asya’da başlayan ve Anadolu’da yükselen medeniyetlerin güçlü tarihsel birikimini en doğru şekilde yansıtmaya önem veren; akademik araştırmalar ve özenli bir tasarım süreci sonrasında ürünlerini yaratan KISWAH JEWELLERY,  Classics Collection’da dönemin çok renkli ruhunu yansıtmak adına tasarımlarında; altın, gümüş ve pırlantanın yanı sıra abanoz ağacı, rodonit taşı, kırmızı lal taşı, mercan gibi özgün malzemeler de kullanıyor.

 

Kültürün sanat aracılığıyla aktarıldığı, sanatsal detayların toplum kültürüne dair bir anlatı içerdiği dönemlerden esinle Kiswah, dönemin detaycılığını Classics Collection’da yeniden gün yüzüne çıkarıyor ve Kiswah tasarımlarının her biri geçmişten gelen hikayeleri anlatıyor.

 

Classics Collection ile Kiswah, mücevheratın altın çağını yaşadığı dönemde, Osmanlı mücevherlerinde uygulanan kakma, oyma, mıhlama gibi özel tekniklerden de faydalanarak Orta Asya’daki seramiklerin desenlerini kolyelere, Kanuni Sultan Süleyman’ın mührünü ise yüzüğe dönüştürüyor.

 

Selçuklu ve Osmanlılardan hikayeler anlatan, “zaman üstü birlik” felsefesiyle şekillenmiş Classics Collection’ın 4 alt kategorisi bulunuyor; Harem Collection, Empire Art Collection, Silk Road Collection and Classic Istanbul Collection.

Continue Reading

Bu Haberlere de Bir Göz Atmalısın
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazlası Moda

To Top