12 August, 2020

BMS, “Başarı için Eşitlik, Performans için Birliktelik” dedi

Bristol-Myers Squibb (BMS), dünya genelinde kadın yöneticilerin yer aldığı ve özel bir ekibin liderlik ettiği Bristol-Myers Squibb of Women (B-NOW) ile Türkiye’de de kadın çalışanların istihdamının arttırılması ve geliştirilmesine dikkat çekmek amacıyla ‘PerforWomans’ projesinin lansmanını gerçekleştirdi.

İmmüno-onkolojik tedavilerin ülkemize kazandırılmasında öncü bir rol üstlenen Bristol-Myers Squibb (BMS), dünya genelinde kadın yöneticilerin yer aldığı ve özel bir ekibin liderlik ettiği Bristol-Myers Squibb of Women (B-NOW), kadın çalışanların istihdamının arttırılması ve geliştirilmesi yönündeki çalışmalarıyla dikkat çekiyor.

Bristol-Myers Squibb of Women (B-NOW) ekibi, Türkiye’de bu konuya dikkat çekmek ve farkındalığı artırmak amacıyla “Başarı için Eşitlik, Performans için Birliktelik” sloganıyla hazırlanan “PerforWomans” projesinin lansmanını gerçekleştirdi. Kadın istihdamı konusunda sektörün lider firmalarından biri olan BMS, yönetim kurulunun tamamının ve çalışanlarının yüzde 70’inin kadınlardan oluştuğunu belirterek, “PerforWomans” projesiyle kadınların işe alınması, geliştirilmesi, ilerlemesi ve korunması konularında fırsat eşitliği sağlamanın önemine vurgu yaptı.

Cinsiyet çeşitliliğini ön plana çıkararak kadınların iş performansını artırmayı hedeflediklerini belirten BMS Türkiye Genel Müdürü ve B-NOW’un Bölge Lideri Ece Kaşıkçı; “Kadınların Türkiye’de karşılaştığı güçlükler ile diğer ülkelerde kadınların karşılaştığı güçlükler arasında büyük farklar olduğunu düşünmüyorum. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki dünyada kadınların iş hayatına katılma olasılığı erkeklere kıyasla daha düşük. Cinsiyet ayrımcılığı, işyerinde fırsat eşitliği bulunmaması, kadın oldukları için bazı şeyleri yapamayacaklarının söylenmesi, maddi açıdan bağımsız görülmeme, evin dışında çalışma ve ‘kariyerinden başka bir şey düşünmeme’ ile ilgili eleştiriler pek çok ülkede yaygın şekilde görülüyor. İşte bu nedenle, herkesin dahil olma hissi yaşadığı ve şirketle derin ve kişisel bir bağ kurduğu farklı unsurlara sahip bir ekip oluşturmak benim en büyük önceliklerim arasında. Cinsiyetlerinden, etnik kökenlerinden, cinsel eğilimlerinden, yaşlarından veya fiziksel becerilerinden bağımsız şekilde, tüm BMS Türkiye çalışanlarının işe her gün ellerinden gelen en iyi şekilde katkıda bulunmak konusunda desteklendiğini hissetmesini ve rahat olmasını istiyorum” dedi.

Bir Cevap Yazın