Connect with us

Sheryy Style

BİEN, YENİ SERAMİK KOLEKSİYONLARI VE İLK KEZ GÖRÜCÜYE ÇIKARDIĞI BANYO ÜRÜN GRUBU’YLA UNICERA FUARINA DAMGASINI VURDU

Markalar

BİEN, YENİ SERAMİK KOLEKSİYONLARI VE İLK KEZ GÖRÜCÜYE ÇIKARDIĞI BANYO ÜRÜN GRUBU’YLA UNICERA FUARINA DAMGASINI VURDUBİEN UNICERA’DA BİEN SERAMİK VE BİEN BANYO KOLEKSİYONLARIYLA DİKKATLERİ ÜZERİNE ÇEKTİ

En yeni tasarımların sergilendiği, seramik sektöründe Avrupa’nın en büyük ikinci fuarı olan UNICERA Seramik, Banyo, Mutfak Fuarı’nda Bien tasarımları ile fark yarattı. 60 yeni koleksiyonunu ilk kez fuarda tanıtan Bien Seramik, 2017’de kurulan Bien Banyo grubundaki ürünleriyle de fuarda dikkatleri üstüne çekti

Seramik sektörünün yenilikçi markası Bien, en son tasarımların sergilendiği UNICERA Seramik, Banyo, Mutfak Fu­arı’n­da fark­ını ortaya koydu. Fuarda sergilenmek üzere 60 yeni koleksiyon geliştiren Bien’in, Altın Ebat olarak adlandırdığı 40×120 cm’lik duvar karosu başta olmak üzere tüm tasarımları büyük ilgi gördü. Bien Banyo, ıslak mekanlara yönelik daha önce üretmeye başladığı seramik sağlık gereçleri ve ürün grubuna yeni katılan armatürler, gömme rezervuarlar ve duş sistemlerini ilk kez fuarda tanıttı.

28 Şubat-3 Mart tarihleri arasında CNR Expo’da gerçekleştirilen, seramik sektöründe Avrupa’nın ikinci en büyük fuarı olma özelliğine sahip UNICERA Seramik, Banyo ve Mutfak Fuarı’nda bu yıl da en yeni koleksiyon ve ürünler ilk kez sergilendi. Yetkili satıcı, sektör profesyonelleri ve nihai tüketicileri buluşturan fuarda, Bien yeni koleksiyonları tanıttı.

Fuarda Bien standı, yerli ve yabancı ziyaretçilerin yanı sıra geleceğin tasarımcılarının da ilgisini çekti. Çukurova Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Endüstriyel Ürünler Tasarımı Bölümü’nde okuyan 45 öğrenci, Tasarım Müdürü Tolga Berkay’dan Bien ürünlerinde kullanılan teknikler hakkında bilgi aldı. Bien standının ziyaretçileri arasında Zeytinburnu Endüstri Meslek Lisesi 11’inci sınıf öğrencileri de yer aldı.

BÜYÜK EBATLAR YİNE ÖN PLANDA

Fuarda Bien’i, sektörü, yeni ürünler ve son trendleri anlatan Bien Sa­tış Grup Baş­ka­nı Me­tin Sav­cı, “Fuar üreticiler açısından yeni koleksiyonlarını profesyonellerle, bayilerle, nihai tüketiciyle ve müteahhitlerle buluşturmak ve tüm sektörü bir araya getirmek için çok önemli bir platform’’ dedi. Fuara katılmadan önce ciddi bir hazırlık sürecinden geçtiklerini dile getiren ve yeni koleksiyonları hakkında bilgi veren Sav­cı, ‘’Sırlı porselen diye adlandırdığımız hem mat hem parlak karolar çok gelişti. Dijital baskı teknolojilerinin devreye girmesiyle çok doğal, doğala yakın ürünler piyasaya girdi, ebatlar büyüdü. Türkiye’de ilk defa 10 bin 500 tonluk press kullanarak 100x100cm, 120x120cm 60x180cm dediğimiz büyük ebatlı hem mat hem parlak ürünler üreteceğiz. 60×120 ebadında sırlı porselenlere yeni tasarımlar ürettik. 40x120cm duvar karolarında yeni koleksiyonlar hazırladık. Özellikle ahşap seriler yurt dışı ve yurt içinde oldukça ilgi çekiyor. Bu koleksiyonlarımıza yeni tasarımlar ekledik” değerlendirmesinde bulundu.

‘YENİ YATIRIMLA İHRACATIN PAYI YÜZDE 50’LERE ÇIKACAK’

Bien’in de önemli ihracat aktörlerinden biri olduğunu da dile getiren Savcı sözlerine şöyle devam etti: ‘’Üretimimizin yaklaşık yüzde 35’ini yurtdışına ihraç ediyoruz. 2018 yılının mayıs ayında devreye girecek yeni yatırımlarımızla mevcut kapasitemiz yüzde 20 artacak. Bu yatırımlarımızla ihracata daha çok ağırlık vermeyi planlıyoruz. Yurtdışında 6 kıtada 70’e yakın ülkeye ürünlerimizi pazarlıyoruz. İhracat payımızı ilk etapta yüzde 40’a daha sonraki dönemde de yüzde 50’lere çıkarmayı hedefliyoruz.”

BİEN BANYO’DA HEDEF: 5 YILDA 5 MİSLİ BÜYÜMEK

Fuarla ilgili Bien Banyo ürün grubu hakkında bilgi veren Bien Banyo Genel Müdürü Hakan Günderen ‘’Bien Banyo olarak 2018 yılı Unicera Fuarı bizim için bir ilk. Fuarda Bien Banyo ürün grubumuzda yer alan Seramik Sağlık Gereçleri, Armatürler, Duş Sistemleri ve Gömme Rezervuar’dan oluşan koleksiyonlarımızı teşhir ettik’’ dedi.

Armatür ürün grubunda 10 yeni seriyi tanıttıklarını dile getiren Günderen, özellikle PVD kaplamalı Hermes ve Lucca serilerinin ziyaretçiler tarafından çok beğenildiğini sözlerine ekledi. Comfort Rain duş sistemleri, Water Plowbox ankastre serilerinin ziyaretçilerden tam not aldığını ifade eden Günderen ‘’Yeni geliştirdiğimiz üç adet asma klozet, bir adet BTW klozet ve Motto minimal lavabolar ile yeni nesil gömme rezervuarlarımız tüketicilerin beğenisine sunuldu’’ dedi.

Yatırımlarda önceliği, Seramik Sağlık Gereçleri’nde kapasite artışına vereceklerini ifade eden Bien Banyo Genel Müdürü Hakan Günderen, sözlerine şöyle devam etti: ‘’Seramik Sağlık Gereçleri’nde ürün geliştirme süreçlerini hızlandırdık. 2018 yılında kapasite artışıyla birlikte geliştireceğimiz yeni ürünlerle sektöre farklılık getireceğiz. 5 yıl içinde üretim kapasitemizi 5 kat büyütmeyi hedefliyoruz.’’


BİEN HAKKINDA

Ercan Şirketler Topluluğu bünyesinde faaliyet gösteren, marka konumlandırmasını ‘’daima genç ve daima yeni’’ olarak belirleyen Bien, Türkiye ve dünyada yapı sektörünün önemli oyuncularındandır.

Tasarımdaki öncü kimliğiyle dikkatleri çeken Bien, sergilediği çevreci yaklaşımı ve doğaya saygılı tavrıyla öne çıkan bir markadır. Fabrika içi geri kazanımlarla enerji ve su tasarrufu konusunda çevre dostu teknolojilere yatırım yapan Bien, atık su arıtma tesisinde arıtılan suyun neredeyse %100’ünün geri dönüşümünü sağlıyor.

BİEN SERAMİK

Üre­ti­mini Bi­le­cik ve Bo­zü­yü­k’­teki fab­ri­ka­la­rın­da ya­pan Bien Seramik, yur­t i­çin­de 130’u aş­kın yet­ki­li sa­tı­cı­sı-3.500’ü aş­kın sa­tış nok­ta­sıy­la pa­zardaki ye­ri­ni al­mak­ta­dır. Üretiminin yüz­de 35’ini yurt dı­şın­daki 70’e yakın ül­ke­ye ih­raç eden Bien Seramik, bir dünya markasıdır.

Bien Seramik, dünyaca ödüllü tasarımları ve 100’ü aşkın ürün koleksiyonuyla yılda 25 milyon m2’nin üzerinde üretim gerçekleştirmektedir. 6 kıtada 70’e yakın ülkeye ihracat gerçekleştirirken Bien Seramik tüm üretimini TS EN 14411 ve TSE YILDIZ/ÇİFT YILDIZ belgelendirmesi ile, Türk standartlarına uygun olarak ürünler üretmektedir. Bien Seramik, aynı zamanda Entegre Yönetim Sistemini kurarak ISO 9001:2015, ISO 14001:2015, OHSAS 18001:2008 ve ISO 27001:2013 sertifikalarını almaya hak kazanmıştır. Ayrıca Gümrük işlemlerinin kolaylaştırılması yönetmeliği kapsamında ’Yetkilendirilmiş Yükümlü Statüsü’’ (Authorised Economic Operator) sertifikasını almaya hak kazanmıştırEn yeni teknolojilerle üretim yapan Bien Seramik Türkiye’de Dijital Teknoloji ile üretilen duvar karolarının ve 20 mm’lik Teknik Porselen karoların da ilk üreticisi olmuştur.

BİEN BANYO

Her kategoriye ayrı ayrı odaklanma kararı alan Bien, 2011 yılında seramik sağlık gereçleri (SSG) alanında da yatırımlar gerçekleştirmiştir. 2017 yılında Bien Banyo Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş’yi kurarak, ürün yelpazesinde uzmanlaşmayı ve kapasite artışını öne çıkaran Bien Banyo Ürünleri, Ocak 2018 itibariyle de satış ve pazarlama faaliyetlerine başlamıştır.

Üretiminde son teknolojik yenilikleri kullanan Bien Banyo geniş bir ürün yelpazesiyle faaliyette bulunacak. Bien Banyo’nun ürün yelpazesinde ıslak mekanlara yönelik ürünler, seramik sağlık gereçleri, armatürler, gömme rezervuarlar, banyo mobilyası ve banyo aksesuarları olacak.

Continue Reading


Bu Haberlere de Bir Göz Atmalısın
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazlası Markalar

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Bu Haberler Çok Popüler

To Top