Connect with us

Yemek.com bayram sofralarını hazırladı

Mutfak

Yemek.com bayram sofralarını hazırladı


Yüzbinlerce yemek tarifini kullanıcıları ile buluşturan Yemek.com, Kurban Bayramı’nda sofralarını leziz et yemekleri ile donatmak isteyenlere binlerce tarif sunuyor. Yemek.com editörleri, bayramda ne pişirsem diye düşünenler için iştah açıcı 260 et yemeğinden en lezzetli 5 tarifi paylaştı.Yemek.com editörleri 20 milyon ziyaretçisi için et yemekleri ile mükemmel uyum sağlayacak pilav ve salata tarifi önerilerini de paylaştı.

 

 

 

15.08.2018, İstanbul

 

Bayramın yaklaştığı şu günlerde tüm sevdiklerimizle keyifli zamanlar geçireceğimiz mükellef sofralar için farklı tarifleri araştırmaya başladık. Bu bayramda sofraların kahramanı ise elbette et yemekleri olacak.

 

Leziz tarifleri, eğlenceli ve şaşırtan içerikleri yemek tutkunları ile buluşturan Yemek.com, Kurban Bayramı’nda birbirinden lezzetli et yemekleri hazırlamak isteyenler için geleneksel lezzetlerden dünya mutfaklarına kadar iştah açıcı 260 tarif sunuyor.

 

Yemek.com editörleri bayramda ne pişirsem diye düşünenlerin işini kolaylaştırmak için en leziz et yemeği, pilav ve salata tariflerini derledi.

 

Bayrama özel en lezzetli et tarifleri

 

Yemek.com editörleri kurban etiyle yapılabilecek en lezzetli 5 tariften oluşan bir liste hazırladı. Bu listede ise geleneksel lezzetler ön plana çıkıyor.

 

Yemek.com editörlerinin favorilerinin başında et ve bayram denince akla gelen ilk yemeklerden biri olan, Saray mutfağının önde gelen tariflerden “Hünkar Beğendi” yer alıyor. Geleneksel lezzetlere tutkun Yemek.com editörlerinin bir diğer önerisi ise kurban etine en yakışan tariflerden olan Yahni.

Belki çok bilinen ama lezzetini yıllardır hiç kaybetmeyen ve arpacık soğanların tadına tat kattığı sevilen tencere yemeklerinin başında gelen yahni bu bayramda gözde lezzetler arasında yer alıyor.

 

Listede yer alan bir diğer geleneksel lezzet ise bayram sofralarına da çok yakışan zengin Gaziantep mutfağının nefis ve doyurucu lezzeti “Ali Nazik.” “Etli patlıcan bohçası” tarifi de kürdan kebabı ya da bilinen adıyla İslim kebabı tarifinin farklı bir versiyonu olarak Yemek.com editörlerinin ilk 5’inde yer alıyor.

 

Listedeki “Ekmek Çanağında Sote Tarifi” ise kuşkusuz bayram sofralarının en farklı lezzeti olarak öne çıkıyor. Tereyağında sotelenmiş etlerin çavdar ekmeğinin içinde bir lezzet patlamasına dönüştüğü ve sunumuyla misafirlerini büyülemek isteyenler için hem çok farklı hem de çok doyurucu bu tarif, Yemek.com editörlerinin en popüler tariflerinden.

 

 

 

 

89 pilav tarifi bayram sofralarını bekliyor

 

Et yemeklerinin yanına en çok yakışan lezzet şüphesiz pilav. Yemek.com editörleri bayram sofralarının lezzetine lezzet katacak pilav tarifi önerilerini de kullanıcıları için paylaştı. Site üzerinde bulunan 89 pilav tarifi arasından bu bayram için öne çıkan geleneksel tarifler domatesli ve bademli pilav olurken; Yemek.com editörleri pilavda sanat yaratmak isteyenler için patlıcanlı, mantarlı ve mercimekli soğanlı pilavı öneriyor.

 

Salatanın 162 lezzeti

 

Yemek.com editörleri yaz aylarına denk gelen Kurban Bayramı için sofraları ferahlatacak salata tarifleri de önerdi. Sitedeki 162 salata tarifi arasından etin ağırlığını dengeleyerek, sofralara hafiflik katacak “ferah salata”, “ceviz soslu semizotu salatası” ve “mercimek salatası” farklı salata tariflerini denemek isteyenleri bekliyor.

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazlası Mutfak

To Top