Spor Yapanlara Özel Öneriler


Dilara Koçak’tan Uludağ Doğal Maden Suyu ile Spor Yapanlara Özel Öneriler

Sağlıklı Beslenme ve Diyet Uzmanı Dilara Koçak’ın spor yapanlara sunduğu öneriler egzersiz sırasında kaybedilen sıvı ve elektrolitlerin geri kazanılması için yardımcı oluyor. Bu özel tarifler hem sağlıklı, hem de egzersiz performansını arttırmayı destekliyor.

Sağlıklı Beslenme ve Diyet Uzmanı Dilara Koçak, sporculara ve günlük egzersiz yapan kişilere vücuttaki su kaybını önlemeye yarayacak içecek önerileri ve tarifler sunuyor. Egzersiz sırasında kaybedilen sıvı ve elektrolitler; su, doğal maden suyu, bazı doğal içecek ve özel karışımlarla vücuda geri kazandırılabiliyor. Suyun yanı sıra tüketilecek diğer sıvılar özellikle terlemeyle kaybedilen elektrolitlerin geri kazanımı için önemli bir yer tutuyor.

Elektrolit ve mineral açısından dengeli yapısıyla birçok fayda sağlayan doğal maden suyu, egzersiz sırasında kaybedilen sıvı ve elektrolitlerin yerine konmasına yardımcı oluyor. Doğal maden suyunun yanı sıra hidrasyon ve performans için hindistan cevizi suyu, spor sonrası daha az yorgun hissetmek için karpuz suyu ve antrenman sonrası ideal olarak düşünülen çikolatalı veya meyveli sütlü içecekler spor yapanlara önerilen içecekler arasında.

Kendi içeceğini kendin yap

Sağlıklı Beslenme ve Diyet Uzmanı Dilara Koçak, egzersiz yapanların sade sıvılar değil doğal malzemeleri karıştırarak yapabilecekleri lezzetli ve faydalı karışımlar da öneriyor. Muz ve çilekle yapılan tarif spor sonrası tatlı bir lezzet sunarken vücudun ihtiyacı olan sıvı ve elektrolit dengesini de sağlıyor.

Tarif:

1 adet muz

8-10 çilek

Tarçın

2 şişe Uludağ Doğal Maden Suyu

Hazırlanış: Kabuğunu soyduğunuz muz ve saplarından ayırdığınız çilekleri doğrayarak robotta püre haline getirin. Eşit şekilde iki bardağa bölün ve her bardağın üzerine bir tutam tarçın ekledikten sonra bir şişe doğal maden suyu ekleyin.

Previous Esra Erol, Nazlı Tolga ile hasret giderdi
Next Bebeklerde Gaz Problemleri