Connect with us

Silivri ‘ deki Lezzet Noktası : The Barn

Genel

Silivri ‘ deki Lezzet Noktası : The Barn


SİLİVRİ’DEKİ LEZZET NOKTASI: THE BARN

İstanbul’a sadece 45 dakika uzaklıkta, Silivri’de bulunan bir aile çiftliği olan Grandma’s Wonderland’in tarladan tabağa konseptli yemekleri ile keyifli bir hafta sonu geçirmeye ne dersiniz?

Şehrin kalabalığından kaçıp huzurlu bir hafta sonu geçirmek için Grandma’s Wonderland’in içinde yer alan The Barn restoranda şömine başında keyifli bir yemeğe davetlisiniz.

The Barn’da çoğu 46 dönüm üzerine kurulu Grandma’s Wonderland’in bağ ve bahçesinde yetişen meyve ve sebzelerle hazırlanan tabaklar sunuluyor. Pancar salatası, pastırmalı mısır çorbası, pazı mücver, isli yoğurtla servis edilen kaz tirit; karalahana mıhlama, confit yer elması ve karamelize arpacık soğanla tabaklanan kuzu sırt kış menüsünde yer alan lezzetlerden.

Mutfakta Şef Gürkan Tümsek yönetiminde 3 kişilik bir ekip çalışıyor. Mutfakta kullanılan taze otlar restoranın bahçesindeki sebze yataklarından geliyor. Kestane muhallebi, kestane toprağı ve kestaneli dondurmadan glucan “Kestane Üçlemesi” ile tahinli pastacı kreması ve kaymaklı dondurma ile hazırlanan “Çıtır Kabak Tatlısı” ise Silivri’ye gelmek için küçük bir bahane olabilir.

Bağlar ve meyve bahçelerinin ortasında kurulu The Barn’ın gölet manzaralı taş binasında pazar günleri de brunchlar düzenleniyor. Dinlendirilmiş yerel peynirler, meyve ağaçlarından ev yapımı reçeller, bahçenin yeşilleri, ızgarada pişen sucuklar ve hellimler, ev yapımı artisan ekmekler ve sıcak pişi brunch büfesinin en sevilenleri arasında.

20 yıllık çiftliklerini Grandma’s Wonderland adında 7 odalı butik otele çeviren Akbayır ailesi, eski atları Veronika’nın ahırını da bir senelik renovasyonun ardından The Barnadını verdikleri restorana dönüştürerek misafirlerini ağırlamaya başladı.

Silivri’nin Akören yolu üzerindeki Grandma’s Wonderland’i, şehirden uzak, huzurlu, doğayla baş başa bir gün geçirmek için ya da bir hafta sonu kaçamağı olarak ajandalarınıza eklemeyi unutmayın.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazlası Genel

 • Genel

  MUCİZELERE İNANIR MISINIZ?

  By

  20 yıldır tasavvuf ve felsefe konularında araştırmalarını sürdüren Aslı Pekçetin’in kitabı “Esmaların Mucize Sırları” 25 Aralık’ta...

 • Genel

  Esenyurt Kafe

  By

  Rotabelli Coffee 2017 yılında Beylikdüzü’nde açılmıştır. Akdeniz ve dünya mutfağı ile müşterilerine en iyi sunumu hizmeti...

 • Genel

  Pr Ajansı

  By

  BRANDWORKS 2009 yılında yeni bir hikâye yazmaya başladığımızda hayal kurmanın ve kurduğumuz hayallerin peşinden gitmenin önemine...

 • Genel

  Avukatlık Bürosu

  By

  Özbahçeci | Ercenk Avukatlık Bürosu, alanında deneyimli avukatlarıyla Ticaret Hukuku, Gayrimenkul Hukuku, İş Hukuku, İcra ve...

 • Genel

  Rixos Sungate’de Miss Fashion TV Awards heyecanı yaşandı

  By

  Rixos Sungate, 26 – 31 Ağustos tarihleri arasında moda dünyasının İngiliz devi Fashion TV tarafından organize...

To Top