Connect with us

Sheryy Style

Silivri ‘ deki Lezzet Noktası : The Barn

Genel

Silivri ‘ deki Lezzet Noktası : The BarnSİLİVRİ’DEKİ LEZZET NOKTASI: THE BARN

İstanbul’a sadece 45 dakika uzaklıkta, Silivri’de bulunan bir aile çiftliği olan Grandma’s Wonderland’in tarladan tabağa konseptli yemekleri ile keyifli bir hafta sonu geçirmeye ne dersiniz?

Şehrin kalabalığından kaçıp huzurlu bir hafta sonu geçirmek için Grandma’s Wonderland’in içinde yer alan The Barn restoranda şömine başında keyifli bir yemeğe davetlisiniz.

The Barn’da çoğu 46 dönüm üzerine kurulu Grandma’s Wonderland’in bağ ve bahçesinde yetişen meyve ve sebzelerle hazırlanan tabaklar sunuluyor. Pancar salatası, pastırmalı mısır çorbası, pazı mücver, isli yoğurtla servis edilen kaz tirit; karalahana mıhlama, confit yer elması ve karamelize arpacık soğanla tabaklanan kuzu sırt kış menüsünde yer alan lezzetlerden.

Mutfakta Şef Gürkan Tümsek yönetiminde 3 kişilik bir ekip çalışıyor. Mutfakta kullanılan taze otlar restoranın bahçesindeki sebze yataklarından geliyor. Kestane muhallebi, kestane toprağı ve kestaneli dondurmadan glucan “Kestane Üçlemesi” ile tahinli pastacı kreması ve kaymaklı dondurma ile hazırlanan “Çıtır Kabak Tatlısı” ise Silivri’ye gelmek için küçük bir bahane olabilir.

Bağlar ve meyve bahçelerinin ortasında kurulu The Barn’ın gölet manzaralı taş binasında pazar günleri de brunchlar düzenleniyor. Dinlendirilmiş yerel peynirler, meyve ağaçlarından ev yapımı reçeller, bahçenin yeşilleri, ızgarada pişen sucuklar ve hellimler, ev yapımı artisan ekmekler ve sıcak pişi brunch büfesinin en sevilenleri arasında.

20 yıllık çiftliklerini Grandma’s Wonderland adında 7 odalı butik otele çeviren Akbayır ailesi, eski atları Veronika’nın ahırını da bir senelik renovasyonun ardından The Barnadını verdikleri restorana dönüştürerek misafirlerini ağırlamaya başladı.

Silivri’nin Akören yolu üzerindeki Grandma’s Wonderland’i, şehirden uzak, huzurlu, doğayla baş başa bir gün geçirmek için ya da bir hafta sonu kaçamağı olarak ajandalarınıza eklemeyi unutmayın.

Continue Reading


Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazlası Genel

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Bu Haberler Çok Popüler

To Top