Rockwell Automation’ın Yeni Öngörüsel ve Normatif Analitik Çözümleri Arıza Sürelerini Kısaltıyor


Rockwell Automation, öngörüsel ve normatif bakım sunabilmek için profesyonel hizmetlerinin, güçlü makine öğrenimi algoritmalarının ve öngörüsel analitik yazılımının gücünü birleştirdi. Bu yeni yetkinliklerle endüstriyel faaliyet gösteren şirketler arızalar gerçekleşmeden önce gerekli bakım ihtiyaçlarını belirleyip gerçekleştirebilecek. Bu üreticilere maliyetli arıza sürelerini engelleme ve verimlerini artırma imkanı sağlıyor.

Öngörüsel bakım Rockwell Automation’ın geniş bilişim çözümleri portfolyosunun son yeniliklerinden ve bu bakım üreticilere tesislerinde çıkan sorunları çözme konusunda yardımcı oluyor. Rockwell Automation uygulama hizmetlerinin, bulut görüntülemenin ve yerinde müdahale hizmetlerinin kaldıraç etkisiyle tüm çözümler, işinize ve üretim süreçlerinize ölçeklendirilebiliyor.

Rockwell Automation Analitik ve Cloud’dan Sorumlu Global Yöneticisi Mike Pantaleano; “Plansız arızalar müşterilerimizin kar maksimizasyonu karşısındaki en büyük tehditlerden biri. Öngörüsel ve normatif analitik yetkinlikleriyle donatılmış makineler gelişmiş bakım aracılığıyla üreticilerin bu hayati riskten kaçınmasına olanak sağlıyor. Bu makineler doğrudan bakım departmanının desteğini de istiyor, fakat sadece destek gerektiğinde. Bu teknoloji müşterilerimizin ekipman çalışma zamanlarını iyileştirmelerini ve bakım maliyetlerini düşürmelerini sağlıyor” dedi.

Rockwell Automation’ın sunduğu öngörüsel bakım çözümleri operatörlerin bir makinenin veriminin neden düştüğünü anlamalarına yardımcı olur, sonrasında ise yapılması gereken en önemli yol haritasını belirleyip tavsiye eder. Bu operatörlerin makine arizalarına müdahale etmesine ve yersiz tamir işleriyle zaman kaybetmesine gerek kalmadan gerekli, özel bakımı gerçekleştirmesini sağlar. Yazılım Rockwell Automation’ın FactoryTalk Historian yazılımıyla ve endüstriyel varlık-yönetimi sistemiyle entegre olabilir.

Öngörüsel bakım yazılımı bakım geçmişindeki arızalara yol açan kalıpları öğrenerek çalışanları gelecekte meydana gelecek benzer kalıplara karşı uyarır ve eğitir. Yeni bir veri oluştuğunda, makine öğrenimi aygıtları tüm gün tüm gerçek zamanlı sensörlerden gelen verilerle belirlenen arıza kalıplarını arar. Buna ek olarak aygıtlar araştırılması gerekebilecek oluşması muhtemel yeni arızalara işaret eden tipik kalıpları da izleyebilir.

Normatif uyarılar pratik email, mesaj, bir web uygulaması veya bilgisayarlaştırılmış bakım yönetim sistemleriyle entegrasyon aracılığıyla eyleme geçebilir. Öngörüsel bakım yazılımı operatörlerin mevcut bir sistem olmadığı durumlarda uyarıları yönetebilmesine yardımcı olacak dahili bir iş-sırası kabiliyeti de vardır.

Rockwell Automation öngörüsel bakım yazılımının tesise uygulanmasını cloud aracılığıyla veya hibrit şekillerde gerçekleştirebilir. Uzaktan görüntüleme hizmetleri çözümü denetler, kritik önleyici bakım görevleri yazar, yeni arıza modları tespit ettikçe öngörüsel algoritmaları değiştirir ve hatta bakım görevlerini gerçekleştirmek için yerinde müdahele tepkileri sağlar. Bu endüstriyel şirketlerin personeline eğitim vermeye gerek kalmadan öngörüsel bakımın sağlayacağı faydaları fark etmelerini sağlar.

Rockwell Automation hakkında:
Rockwell Automation Şti. (NYSE: ROK) müşterilerini daha üretken ve dünyayı daha sürdürülebilir kılan dünyanın kendini endüstriyel otomasyona ve bilgiye adamış en büyük şirketidir. Merkezi Milwaukee, Wisconsin’de bulunan Rockwell Automation, yaklaşık 22,000 çalışanı ile 80’den fazla ülkedeki müşterilerine hizmet vermektedir.

Previous Rockwell Automation, Interpack 2017'de geleceğin akıllı ve birbirine bağlı fabrikalarını yönlendirecek teknolojileri sergileyecek
Next Rockwell Automation’ın Yeni Servo Motoru Makine Performansını Artırıyor