Rockwell Automation, The Connected Enterprise ile Endüstri 4.0’ı hayata geçirecek

İmalat sektörünü bir araya getiren WIN EURASIA Automation, 16-19 Mart 2017 tarihleri arasında Tüyap Fuar Merkezinde gerçekleşti. Bu yıl teması Endüstri 4.0 olan WIN EURASIA Automation Fuarı; yeni iş...

İmalat sektörünü bir araya getiren WIN EURASIA Automation, 16-19 Mart 2017 tarihleri arasında Tüyap Fuar Merkezinde gerçekleşti. Bu yıl teması Endüstri 4.0 olan WIN EURASIA Automation Fuarı; yeni iş bağlantıları, en yeni teknolojiler ve imalat endüstrisinin tüm alanlarında kullanılan çözümlere ev sahipliği yaptı. Rockwell Automation ise WIN EURASIA Automation Fuarı’nda Endüstri 4.0’ı hayata geçirmek üzere, The Connected Enterprise için yenilikçi ürün ve teknolojilerinden oluşan serisini tanıttı.

Rockwell Automation, imalatçıların üretkenliği, randımanı ve etkiyi arttırmak için The Connected Enterprise’ı nasıl kullanabileceklerini gösteren bir dizi akıllı üretim seçeneğini WIN EURASIA Automation Fuarı’nda sergiledi. The Connected Enterprise veri analitiği gibi teknolojik ilerlemelerinin çoğunu big data, uzaktan gözlemleme ve hareketlilik sayesinde elde ediyor. Üreticilerin verimliliklerini arttırmalarına, çevrelerini güvenlikli hale getirmelerine, işlemlerinin güvende olmasını sağlamaya ve üretim zekasını arttırmaya yardımcı olmak için bunlardan faydalanıyor. Rockwell Automation Endüstri 4.0’ı hayata geçirmek üzere The Connected Enterprise için yenilikçi ürün ve teknolojilerinden oluşan serisini WIN EURASIA Automation Fuarı’nda tanıttı. Alanda Rockwell Automation’ın stantını ziyaret edenler MagneMotion sistemine de tanıklık ettiler. MagneMotion, saniyeler içinde ayarlanabilen akıllı taşıma sistemleri sunmak için, bağımsız tezgahlar ve çoklu hareket esnekliği sağlıyor.

The Connected Enterprise
Rockwell Automation’ın endüstriyel uzmanlığı sayesinde geliştirdiği The Connected Enterprise, Endüstri 4.0’a adapte olmanızı kolaylaştırıyor. Ayrıca endüstriyel işlemlerinizi bugünün ve yarının market ihtiyaçlarına ayak uydurmak için değişimlere daha uyumlu, daha sürdürülebilir ve daha esnek hale getirmeyi mümkün kılıyor.

Artan müşteri sayısıyla birlikte, ürünler ve kaynaklar için artan global talepten dolayı, endüstriyel üretim sektörüne artan bir talep var. Bu yüzden, endüstriyel şirketler verimsizlikleri ortadan kaldırma, rekabetçi ve güçlü yönlerini ortaya çıkarma ihtiyacıyla karşı karşıya. Bir Connected Enterprise yaratmanın en önemli şartı IT ve OT çalışanlarının, süreçlerinin ve teknolojilerinin birleştirilmesi. Bu iki tipik bağımsız mimari ve sistemin (IT ve OT) tek bir ortak teknolojiyi; Ethernet IP’yi sonuna kadar kullanan tek, birleşik bir mimari haline gelmesi gerekir.

The Connected Enterprise veriye erişimi kolaylaştıran, gerçek zamanlı ve erişilebilir bir platform sunarak daha iyi kararlar alma yolundaki engelleri kaldırıyor.  The Connected Enterprise bilgi teknolojilerini ve operasyonel teknolojileri bir fabrika içerisinde platforma entegre ederek, işletme yöneticilerinin endüstriyel süreçleri mümkün olan en etkili ve faydalı biçimde yönetmelerime ve geliştirmelerine yardımcı olur.

Kategoriler
Genel

Dikkat Çeken Haberler