Rockwell Automation, MES uygulamalarını geliştirmeye devam ediyor

Esnekliği Artırmak ve Akıllı Üretime Geçişi Kolaylaştırmak için MES uygulamalarını geliştiriyor

Rockwell Automation’dan kullanıcı deneyimini iyileştiren, depo uygulamaları ekleyen yetkinlikler. Rockwell Automation, operasyonların programlamaya ihtiyaç duymadan ortamlarını yapılandırılması, daha fazla uygulama eklenebilmesi, DCS süreçleri sistem entegrasyonunun artması ve kurulum seçeneklerinin artması için ölçeklendirilebilir MES uygulamalarını geliştirmeye devam ediyor. Yeni bir takım yetkinlikler Rockwell Automation’ın FactoryTalk ProductionCentre platformunu temel alan ölçeklendirilebilir MES uygulama portföyü genelinde işlevselliği artırıyor. Portföydeki uygulamalar FactoryTalk Production, FactoryTalk Performance, FactoryTalk Quality ve yakında piyasaya sürülecek olan FactoryTalk Warehouse uygulamalarını içeriyor.

 

“Söz verdiklerimizi gerçekleştiriyoruz – kullanım ve esneklikte iyileştirmeler sağlıyoruz – ve tamamen yeni uygulamalar ekliyoruz. Geleneksel MES uygulamalarının uygulamasında farklı disiplinlerden uzmanlık gerekirken, Modüler MES uygulamalarımızın kurulum ve kullanımı görüntülü yönlendirme ve grafik konfigürasyon sayesinde gittikçe kolaylaşıyor” diye aktarıyor Rockwell Automation, Information Software ürün müdürü Todd Montpas ve ekliyor; “Yeni seçenekler sunabilmek için de yatırım yapıyoruz. Üreticiler çok yakında ölçeklendirilebilir FactoryTalk MES uygulamalarımızın SaaS ve bulut-temelli versiyonlarını da satın alabiliyor olacak.”

 

Gelişmiş Kullanıcı Deneyimi, Zaman-Değer Oranı

FactoryTalk Production, FactoryTalk Performance ve FactoryTalk Quality uygulamalarının son güncellemeleri daha basit, görsel çek-bırak araçlar sağlayarak herhangi bir kodlamaya gerek duyulmadan yeni iş akışları sağlıyor. Bu da hattaki ürün değişimlerinin daha çabuk gerçekleşmesini ve yeni ürün imalatı için daha fazla esneklik sağlıyor.

 

FactoryTalk Quality uygulamasında artık kullanıcı dostu sezgisel araçlar bulunuyor.

Kurulumda yapılan tercihlere göre uygulama, önceden konfigürasyonu yapılmış görsel araçlarla önermeler yapıyor, ölçüm veya tarihsel veri grafikleri ve zaman/değer oranı hız grafiği sağlayarak kalite yönetimde maliyetleri azaltıyor.

 

Yeni FactoryTalk Warehouse Uygulaması

Saha operasyonlarında malzeme hareketleri ve stok bilgileri hızlı ve kesin bir şekilde takip edilebiliyor olmalıdır. Son MES uygulaması FactoryTalk Warehouse, hızlı ve hassas envanter yönetimi ve stok kaydından ürün içeriği ve mal çıkış takibine olanak tanıyan depo lojistiğini kolaylaştırıyor.

 

Gelişmiş iç görü ve kontrol, üreticilerin ham madde partilerini, palet yük takibi ve yarı mamul envanterini daha iyi yönetmelerini sağlarken, hammadde seviyesi detaylarına erişime de olanak kılar – ve tüm bu işlemler şirkette kullanılan ERP sistemine senkronize bir şekilde gerçekleşir. Bu gibi bilgilerin parmaklarının ucunda olması çalışanların malzeme seviyelerini – ileri ve geri ürün soyu da dahil olmak üzere – neredeyse gerçek zamanlı bir şekilde yönetebilmelerine imkan tanır. FactoryTalk Warehouse uygulaması özel kurulum ihtiyaçlarına uyacak şekilde ölçeklendirilebilir.

 

Süreç Uygulamaları için Artırılmış Entegrasyon

FactoryTalk ProductionCentre MES uygulama portföyündeki geliştirilmiş sıra dışı bir entegrasyon özelliği kullanıcılara sistem genelinde daha fazla üretim verisine erişim sağlayarak bağlı ve akıllı üretime girişteki bariyerleri azaltıyor. Enterprise Integration Hub (EIHub) yazılımı kurum uygulamaları ve harici IT sistemleri için ortak bir bağlantısallık yöntemi yaratıyor. Uygulama bir sistemden gelen bilgileri inceleyip alıcı sistemin şablonuna uygun formata dönüştürüyor. Ayrıca bir Connected Enterprise genelinde veri tercümesini kolaylaştırmak için bilgi fişlerini doğruluyor veya uyarı gönderiyor. EIHub kullanan süreç imalatçıları FactoryTalk MES uygulamalarına – DCS, LIMS, QMS, PLM ve CMMS dahil –  kolayca birbirlerine bağlanabilir. Belirli bir üreticiye bağlı olmayan bu entegrasyon sayesinde operatörler parti raporlama parametrelerini, İyi Üretim Uygulamaları açısından ‘harici teftiş’ için kritik alarmları, tüketim, üretim ve sipariş tamamlama verilerini iletebiliyor. EIHub yazılımındaki ön konfigürasyonu yapılmış değer paketleri münferit, otomotiv ve ilaç sektörlerinde de verim artışı sağlıyor.

 

Gelişmiş Tercih Seçenekleri

Ölçeklendirilebilir MES uygulamaları bulut-etkindir, özel, ortak ve hibrit konfigürasyonlarda merkezi kurulumu destekler. Rockwell Automation bugün ön konfigürasyonu yapılmış ve yönetilen endüstriyel veri merkezleriyle altyapı hizmeti sağlıyor ve yakında FactoryTalk Cloud platformundan SaaS seçeneğini de satışa sunuyor olacak.

 

Rockwell Automation Hakkında

“Rockwell Automation, Inc. (New York Borsası: ROK) Endüstriyel otomasyon ve bilgiye adanmış dünyanın en büyük şirketi olan Rockwell Automation, Inc., müşterilerini daha verimli ve dünyayı daha sürdürülebilir bir hale getirmektedir. Merkezi Milwaukee, Wis.’de bulunan Rockwell Automation, 22.000’den fazla çalışanı ile 80’i aşkın ülkede müşterilerine hizmet vermektedir.”

 

Ayrıntılı bilgi ve iletişim için;

Hülya Kalyoncu; hkalyoncu@ra.rockwell.com
Rockwell Automation
Pazarlama İletişim Müdürü
Tel:        +90 216 569 84 00
Mobile:  +90 530 100 28 30
www.rockwellautomation.com.tr

Kategoriler
Genel

Dikkat Çeken Haberler

 • Mustang Cup’ta Büyük Heyecan Yaşandı

  Engel Tanımayan Heyecan Nefes Kesti Şahsuvaroğlu sponsorluğunda bu yıl ilki gerçekleşen Mustang Cup Engel Atlama Yarışmaları, geçtiğimiz hafta sonu yapıldı. Kemer Country Atlı Spor Kulübü’nde gerçekleşen ve 2 gün...
 • Engel Tanımayan Heyecan “Mustang Cup” Başlıyor

  Engel Atlama Yarışmaları Şahsuvaroğlu Sponsorluğunda Gerçekleşecek Şahsuvaroğlu sponsorluğunda bu yıl ilki düzenlenecek olan engel atlama yarışmaları “Mustang Cup” 16-17 Eylül tarihlerinde gerçekleşecek. Engel atlama yarışmaları Kemer Country Atlı Spor...
 • Akıllı Üretim Sözümüzü Tutuyoruz

  Data fazla kapasite, daha verimli veri iletimi ve daha iyi ağ güvenliği talepleri akıllı üretimi destekleyen otomasyon sistemlerini gerektirir. Dan DeYoung, Rockwell Automation Integrated Architectur Pazar Geliştirme Direktörü Akıllı...
 • Ölçeklenebilirlikle geleceği garantiye almak

  Endüstriyel üreticiler için akıllı fabrika prensiplerine doğru dönüşümün en zorlu tarafı geleceği planlamaktır. Bilgi temelli hizmet şirketleri ölçeklenebilirlik için buluta güvenirken, üreticiler üretim varlıklarının muhtemel ihtiyaçlarını da öngörmek zorunda....