Rockwell Automation Interpack 2017’de Geleceğin En İyi Makinesi Yarışmasının kazananını açıkladı


Ödülün sahibi beş kategorinin birinden en iyi puanı ve diğer dördünden de yüksek puan alarak yarışmanın genel kazananı oldu. Rockwell Automation Geleceğin En İyi Makinesi Yarışması kazananını açıklamaktan mutluluk duyar: İtalyan şirket Cama Group ödülün sahibi!

Ambalaj sanayinde yüksek inovasyon seviyesine dikkat çekmek ve ödüllendirmek amacıyla düzenlenen yarışma beş kategoriye ayrılmıştı: modüler makineler, akıllı makineler, kullanım kolaylığı, sürdürülebilirlik, izlenebilirlik & ürün güvenliği. Finalist listesi ve nihai kazananlar dört uluslararası üreticiden (Johnson & Johnson, Procter & Gamble, Kimberly Clark ve Nestlé) ve iki büyük Avrupa ticaret organizasyonundan (UCIMA ve GEPPI) temsilcilerin bulunduğu prestijli bir jüri tarafından belirlendi.

Cama Group ambalaj sistemlerinde son teknolojileri ve güvenilirliğiyle dünya çapında tanınıyor. İtalyan şirket tarafından tasarlanan, üretilen ve tüm dünyada kullanılan ambalajlama makineleri ve otomatikleştirilmiş hatlar gıda ve gıda dışı sektörlerde, birincil ve ikincil ambalaj süreçlerinde paletlemeden önce hat girişinden ambalaj hattı sonuna kadar tüm operasyonlarda kullanılabiliyor.

Ödülün kazanan makinesi şirketin yeni IF313 (Robotized Monoblock Loading Unit) Robotlaştırılmış Tek Gövdeli Yükleme Birimi. Makine Kabinsiz teknoloji, ergonomi ve kullanım kolaylığı gibi Cama’nın makinelerinin öne çıktığı birçok özelliğe sahip. Özellikle ilgi çeken ise Cama’nın Rockwell Automation’ın yenilikçi iTRAK® akıllı izleme sistemini kullanıyor olması.

Cama birçok kategoride yüksek puanlar aldı. En yüksek puan aldığı kategori ise kullanım kolaylığı oldu. Jüri üyelerine göre Cama’nın makinesi birçok özelliğe tik attırdı ve entegre, modüler tasarımın nasıl inanılmaz derecede esnek olabileceğini ve çoklu uygulamalara uyabileceğini gösterdi.

Diğer kategori kazananları:

Akıllı Makineler
Alüminyum kapsüller için bir doldurma makinesi olan GCap6 makinesi ile Goglio kazandı. Jüri üyeleri makinenin uzaktan erişim özelliğinden ve Connected Enterprise kullanımından etkilendi.

Modüler Makineler
Gebo Cermex’in modüler CareSelect içeri besleme sistemi taşıyıcıların şişe ile sadece 0.3 saniye temas ettiği ürün ambalajlamada öne çıkıyor.

 

Sürdürülebilirlik
Jüri üyeleri CMC Machinery’nin minimum ambalaj atığı ve optimum kutu boyutu üreten talebe göre kutulama çözümü CartonPack’i sürdürülebilirlik konusunda özellikle beğendi.

İzlenebilirlik & Ürün Güvenliği
SN Maschinenbau’nın Endüstri 4.0 anlayışıyla tasarlanmış FM 200 torba ambalajlama makinesinin iletişim yetkinlikleri büyük miktarda veri ve izlenebilirlik sağlıyor.

Jürinin eleme sürecine dair jüri üyelerinden biri “Gördüğümüz bazı makineler bizi birçok alanda etkilediği için bu seçim yapması hayli zor bir yarışmaydı. Ambalaj sanayinde inovasyonun gerçekten yaşadığını ve sektörü harekete geçirdiğini görüyoruz. Bazı makinelerin hızla sınıfında lider olacağına eminim” diye konuştu.

Kazanan Interpack 2017’nin ilk gününde Rockwell Automation standında gerçekleşen törenle açıklandı. Kazanan şirket Cama’nın 15-16 Kasım 2017’de Houston, Teksas, ABD’de George Brown Convention Center’da gerçekleşecek Automation Fair® etkinliği için uçuş ve konaklamaları Rockwell Automation tarafından karşılanıyor olacak. Automation Fair® etkinliği süresince Cama temsilcilerine Rockwell Automation üst düzey yöneticileriyle ve ABD’den önemli sektör personelleriyle görüşme şansı verilecek.

Rockwell Automation hakkında:
Rockwell Automation Şti. (NYSE: ROK) müşterilerini daha üretken ve dünyayı daha sürdürülebilir kılan dünyanın kendini endüstriyel otomasyona ve bilgiye adamış en büyük şirketidir. Merkezi Milwaukee, Wisconsin’de bulunan Rockwell Automation, yaklaşık 22,000 çalışanı ile 80’den fazla ülkedeki müşterilerine hizmet vermektedir.

Previous Bu kutuda annenize bir demet mutluluk var!
Next