Rockwell Automation, Endüstri Güvenliği için En İyi Uygulamaları Ana Hatlarıyla Anlatıyor

Sanayi kuruluşları daha birkaç yıl öncesine kadar hayal etmekte dahi zorlanacakları yöntemlerle ve şekillerde günümüzde çalışıyorlar. Önceden birbirinden ayrı olan bilgi teknolojisi (IT) ve işlem teknolojisi (OT) sistemlerini bir...

Sanayi kuruluşları daha birkaç yıl öncesine kadar hayal etmekte dahi zorlanacakları yöntemlerle ve şekillerde günümüzde çalışıyorlar. Önceden birbirinden ayrı olan bilgi teknolojisi (IT) ve işlem teknolojisi (OT) sistemlerini bir noktada birleştirebiliyorlar. İşletme genelinde bağlantıyı ve bilgi paylaşımını artırmak amacıyla mobil aletleri, matematiksel analizi ve bulut (cloud) teknolojisini kullanıyorlar.

Bu durumu ele alan Rockwell Automation, endüstri güvenliği programı oluşturmak amacıyla işletmeden tesis seviyesine kadar uzanan insan, prosesler ve teknoloji genelinde risk faktörünün azaltılmasına yardımcı olmak için üç aşamalı bir yaklaşım geliştirdi.

Bu üç aşama şunları içeriyor:

  • Güvenlik değerlendirmesi: Olası tehditleri ve risk alanlarının tespit edilmesi için işletme genelinde bir değerlendirme yapın
  • Derinlemesine savunma sistemi: Çok aşamalı bir savunma oluşturan, çok aşamalı bir güvenlik yaklaşımı uygulayın
  • Güvenilir sağlayıcılar: Otomasyon sağlayıcılarınızın ürünlerini tasarlarken temel güvenlik prensiplerini takip ettiğinden emin olun

Rockwell Automation’ın Ürün Güvenliğinden Sorumlu Lider Yöneticisi Lee Lane; “Biz endüstri güvenliğini çok aşamalı bir model olarak ele alıyoruz ve müşterilerimiz için birleşik yapılar oluşturmanın yollarını arıyoruz.Yaklaşımımız, endüstri alanlarındaki fiziki emniyet ve güvenlik arasındaki bağlantıların yanı sıra ağ güvenliği bağlantılarını da göz önünde tutuyor” dedi.

Sanayi kuruluşları için güvenlik tehditleri boyut değiştirmeye devam edecek. Bu duruma ayak uydurabilmek için bütünsel güvenlik programları bu değişiklikler ile birlikte gelişmek zorundalar ve değişen tehdit şeklinin bir adım ilerisinde olmalılar. Üç aşamalı yaklaşımı takip etmek, kuruluşların gelecekte akıllı donanımlarını, tesislerini, varlıklarını, çalışanlarını ve rekabet avantajlarını korumalarına yardımcı olabilecek bir program oluşturmalarına destek verecek.

Üç aşamalı yaklaşımı ana hatlarıyla belirten bir e-kitap Rockwell Automation’ın web sayfasında bulunmaktadır.

Rockwell Automation hakkında:
Rockwell Automation Şti. (NYSE: ROK) müşterilerini daha üretken ve dünyayı daha sürdürülebilir kılan dünyanın kendini endüstriyel otomasyona ve bilgiye adamış en büyük şirketidir. Merkezi Milwaukee, Wisconsin’de bulunan Rockwell Automation, yaklaşık 22,000 çalışanı ile 80’den fazla ülkedeki müşterilerine hizmet vermektedir.

Kategoriler
Genel

Dikkat Çeken Haberler