Rockwell Automation EMEA Bölgesi’ndeki ilk Connected Enterprise Müşteri Merkezi’ni açıyor

Tüm sektörlerdeki imalat şirketleri, ihtiyaçlarına en uygun doğru dijital stratejiyi belirlemeye çalışıyor ve akıllı fabrikalar gibi karmaşık bir alanda her şirketin kendine has ihtiyaçları bulunuyor. Rockwell Automation, müşterilerini dijitalleşme...

Tüm sektörlerdeki imalat şirketleri, ihtiyaçlarına en uygun doğru dijital stratejiyi belirlemeye çalışıyor ve akıllı fabrikalar gibi karmaşık bir alanda her şirketin kendine has ihtiyaçları bulunuyor. Rockwell Automation, müşterilerini dijitalleşme yolculuğunda daha iyi destekleyebilmek için bugün EMEA bölgesindeki ilk Connected Enterprise Müşteri Merkezi’ni açtığını duyurdu. Merkez, Almanya’nın teknoloji şehri Karlsruhe’de yer alıyor. Rockwell Automation’ın Connected Enterprise vizyonu, müşterilerine birçok akıllı fabrika ilkesini bugün uygulamaya başlayabilecekleri tam gelişmiş bir konsept sunuyor. 

Müşteri Merkezi, interaktif bir şekilde dijitalleşmenin fırsatlarını sunmak ve Rockwell Automation ile birlikte kuruma özel stratejiler geliştirmek için ideal bir platform. Yeni müşteri merkezi şirketin EMEA’daki mevcudiyetini güçlendirerek bu pazarın Rockwell Automation için olan önemine de bir kez daha dikkat çekiyor.

Rockwell Automation kendi dijitalleşme yolculuğu kapsamında Connected Enterprise konseptini kendi imalat tesislerinde zaten başarıyla uygulamıştı. Şimdi müşteriler Müşteri Merkezi’ni şirketlerinin uzmanlıklarını geliştirmek ve dijitalleşmenin faydalarını canlı canlı yerinde deneyimlemek için kullanabilecekler.

Teoride şirketler akıllı fabrikanın potansiyelini anlıyorlar. Üretim ve IT sistemlerini daha yakından bağlantılandırmak verimi artırıyor, maliyetleri düşürüyor ve kaynaktan tasarruf sağlıyor. Akıllı görüntüleme gibi süreçlerle birlikte şirketler artık faaliyetlerinin detaylı bir görünümüne an be an ulaşabiliyor. Kaliteden ödün vermeden üretimlerini optimize edebiliyorlar ve pazardaki değişikliklere hızlı tepki verebiliyorlar – bu da rekabetçi kalmalarını sağlıyor.

Rockwell Automation Müşteri Merkezi dijitalleşmenin fırsatlarını göstererek bu avantajların gerçeğe dönüşmesini sağlıyor. Ziyaretçiler interafktif demolar ve uygulama örneklerini görebiliyor, hatta Rockwell Automation’ın imalat tesislerindeki operasyonların üretim verilerine gerçek zamanlı şekilde erişebiliyor. Rockwell Automation uzmanları da her şirketin özel ihtiyacına yönelik tavsiyeler vererek akıllı fabrika ilkelerini uygulamaya başlamanın en iyi yollarını gösteriyor.

Karlsruhe Müşteri Merkezi ziyaretçilerine Connected Enterprise yaklaşımının pratikte nasıl çalıştığını ve şirketlerin üretim ve bilişim teknolojileri sistemlerini güvenli bir şekilde bağlamalarına olanak sağladığını gösteriyor. Temelleri Rockwell Automation’ın endüstri standartlarında ağ’dan güvenlik altyapısına, geniş tabanlı çözüm ve hizmet portfolyosuna, üretim ve IT’nin kurum seviyesinde entegrasyonuna dayanıyor.

Rockwell Automation Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Bölge Başkanı Thomas Donato; “Connected Enterprise konseptimizin bir parçası olarak müşterilerimizin akıllı fabrika vizyonunu mevcut uygulamalarında desteklemek için bir yönetim modeli geliştirdik. Yeni Müşteri Merkezi’miz önerilen aşamaların her birini geçmeleri için ideal bir ortam sağlıyor. Önce mevcut durumlarını gözden geçirerek ve beklentilerini netleştirerek başlıyoruz. Müşteri Merkezi aracılığıyla Connected Enterprise’ın faydaları müşteriler tarafından çok daha çabuk algılanıyor” dedi.

Rockwell Automation ileride PartnerNetwork üyeleri ile yeni müşteri merkezinde müşterilere eğitimler de veriyor olacak. Şirket ayrıca akıllı fabrikalar, big data ve Nesnelerin İnterneti gibi güncel konularda öğrencilere de eğitim vermeyi planlıyor.

Kategoriler
Genel

Dikkat Çeken Haberler