Rockwell Automation CEO’su Nesnelerin İnterneti’nin Geleceğini Anlattı

Rockwell Automation Başkanı ve CEO’su Blake Moret, Cisco’nun Londra’da gerçekleşen Nesnelerin İnterneti Dünya Forumu’nda IoT’nin adaptasyonu ve endüstriyel verime etkisine dair görüşlerini 1200’ün üzerinde iş dünyası lideriyle paylaştı. Sektörün...

Rockwell Automation Başkanı ve CEO’su Blake Moret, Cisco’nun Londra’da gerçekleşen Nesnelerin İnterneti Dünya Forumu’nda IoT’nin adaptasyonu ve endüstriyel verime etkisine dair görüşlerini 1200’ün üzerinde iş dünyası lideriyle paylaştı. Sektörün kendini sadece endüstriyel otomasyon ve bilgiye adayan tek şirketi olan Rockwell Automation, akıllı üretimin geleceğindeki zorluk ve fırsatları anlamak için eşsiz bir konumda.

Rockwell Automation Başkanı ve CEO’su Blake Moret’in de aktardığı gibi IoT’ye bağlı olumlu sonuçlar şirketler pilot ya da konsept kanıtlayıcı projelerden ölçeklendirilebilir IoT projelerine geçtiğinde hızlanmaya devam edecek. Uluslararası Veri İşbirliği (International Data Corporation – IDC) tarafından yayınlanan Global IoT Karar Verici Anketi’ne göre, ankete katılanların neredeyse üçte biri (yüzde 31) şimdiden IoT çözümleri kullanmaya başlamışken, yüzde 43’lük bir kesim de önümüzdeki 12 ay içinde kullanmak için IoT çözümleri araştırdıklarını belirtiyor. Rockwell Automation da IoT çözümlerinin kullanılmasında benzer bir trend gözlemliyor ve farklı sektörler, uygulamalar ve coğrafyalarda gerçekleştirdikleri pilot projelerin artış kaydetmeye devam ettiğini aktarıyor.

Üreticiler ve endüstriyel faaliyet gösterenler IoT’yi operasyonlarına uygulamanın pratik yollarını keşfediyor ve ölçülebilir iş sonuçları alıyorlar” diyen Moret sözlerine şöyle devam ediyor: “IoT teknolojilerini özel endüstriyel uygulamalardaki uzmanlıkla birleştirmek daha iyi işbirliği, daha hızlı problem çözme ve verim artışı sağlıyor.”

Moret, endüstriyel IoT’nin ve ‘bağlantılı’ operasyonların kullanılmasını yönlendiren birkaç faktöre değindi. Bunların arasında düşük programlama maliyeti, düşük bağlantısallık maliyeti, bilgi teknolojilerinin operasyon teknolojileriyle yakınlığı var.

IoT çözümlerini uygulayan connected yani bağlı bir şirketin endüstriyel faaliyetlerde daha iyi bir iç görü sahibi olacağını aktaran Moret, bu şirketlerin ölçeklendirilebilir analitik sayesinde işin her seviyesinde doğru veriyle daha fazla değer yaratabildiğine dikkat çekiyor. Moret, Rockwell Automation müşterilerinden Great Lakes Brewing Co. bira üreticisinin ölçeklendirilebilir analitik ile faaliyetlerinin farklı noktalarında görünürlüğü ve verimi artırdığını aktardı.

2017 IoT Dünya Forumu IoT’nin iş dünyasına, teknolojilere ve topluma olan etkilerini inceliyor. Stratejik ortak olarak Rockwell Automation ve Cisco, endüstrilerin dijital dönüşümü için gerekli olan endüstriyel ağ mimarisi ve güvenlik çözümlerinde uzun bir süredir işbirliği yapıyor. İki şirket işbirliği sayesinde, saha ve üst düzey bilgi sistemleri arasındaki teknik ve kültürel boşlukları birleştirerek üreticilerin işletme performansını iyileştirmelerine yardımcı oluyor.

Moret sözlerini şu şekilde noktaladı: “Harika teknolojilerimiz, iyi insanlarımız ve güçlü bir kültürümüz var.  Ancak bizi rakiplerimizden ayıran bir diğer unsur Cisco gibi şirketlerle ortaklık kurma yetkinliğimizdir. Rockwell Automation olarak Cisco ile birlikte sahadan kurumsal ağa yüksek düzeyde güvenli ve kusursuz bağlantı sağlamak için uzmanlığımızı ve çözümlerimizi sunuyoruz.

Rockwell Automation Hakkında

“Rockwell Automation, Inc. (New York Borsası: ROK) Endüstriyel otomasyon ve bilgiye adanmış dünyanın en büyük şirketi olan Rockwell Automation, Inc., müşterilerini daha verimli ve dünyayı daha sürdürülebilir bir hale getirmektedir. Merkezi Milwaukee, Wis.’de bulunan Rockwell Automation, 22.000’den fazla çalışanı ile 80’i aşkın ülkede müşterilerine hizmet vermektedir.”

Kategoriler
Genel

Dikkat Çeken Haberler

 • Mustang Cup’ta Büyük Heyecan Yaşandı

  Engel Tanımayan Heyecan Nefes Kesti Şahsuvaroğlu sponsorluğunda bu yıl ilki gerçekleşen Mustang Cup Engel Atlama Yarışmaları, geçtiğimiz hafta sonu yapıldı. Kemer Country Atlı Spor Kulübü’nde gerçekleşen ve 2 gün...
 • Engel Tanımayan Heyecan “Mustang Cup” Başlıyor

  Engel Atlama Yarışmaları Şahsuvaroğlu Sponsorluğunda Gerçekleşecek Şahsuvaroğlu sponsorluğunda bu yıl ilki düzenlenecek olan engel atlama yarışmaları “Mustang Cup” 16-17 Eylül tarihlerinde gerçekleşecek. Engel atlama yarışmaları Kemer Country Atlı Spor...
 • Akıllı Üretim Sözümüzü Tutuyoruz

  Data fazla kapasite, daha verimli veri iletimi ve daha iyi ağ güvenliği talepleri akıllı üretimi destekleyen otomasyon sistemlerini gerektirir. Dan DeYoung, Rockwell Automation Integrated Architectur Pazar Geliştirme Direktörü Akıllı...
 • Ölçeklenebilirlikle geleceği garantiye almak

  Endüstriyel üreticiler için akıllı fabrika prensiplerine doğru dönüşümün en zorlu tarafı geleceği planlamaktır. Bilgi temelli hizmet şirketleri ölçeklenebilirlik için buluta güvenirken, üreticiler üretim varlıklarının muhtemel ihtiyaçlarını da öngörmek zorunda....