Rockwell Automation Bağlantılı bir Madene Ulaşmanın Yollarını Anlatıyor


Bağlantı ve bilgi paylaşımı iş performansını artırırken, riskleri azaltabilir

Değişken hammadde pazarları birçok maden operatörünü, ürün kurtarımını maksimize etmeyi ve gelişmiş işlem verimliliğini mümkün kılan çözümleri takip etmeye zorluyor.  Maden şirketleri aynı zamanda gitgide artan bir kalifiye çalışan kıtlığıyla karşı karşıya kalmakta. Bu da daha iyi bağlantılı ve gelişmiş bilgi paylaşımı için yeni sistemleri ve teknolojileri bünyesine katma ihtiyacını doğuruyor.

Bu problemler madencilik şirketlerinin güvenlik riskini azaltmasını, performanslarını artırmasını ve işlemleri daha iyi anlamasını gerektiriyor. Rockwell Automation, bağlantılı bir maden yaratımı yoluyla, operatörlerin bu hedefleri başarma yolunda izleyebilecekleri bazı temel adımları özetliyor.

Operasyon ve bilgi teknolojilerinin birlikteliği, maden operatörlerinin veri yönetimini düzenleme, daha iyi iç görüler yakalama ve kurtarımları önceden görme şansı sunuyor. Bu birliktelik dağıtılmış noktalardan ve ekipmanlardan çeşitli verileri topluyor. Operatörler ve yöneticiler toplanan veriler sayesinde, günlük hedefleri yakalayabilirken varlık performansını ve işlem hacmini artırmaya kadar olan bütün operasyonlarda iyileştirme yapabiliyor.

Madenin üretim altyapısından toplanmış olan aynı verinin çoğunda çıktıyı hiçbir şekilde etkilemeden varlık kullanımını ve enerji verimliliğini optimize etmeye yardımcı olabilecek daha net enerji raporlaması yapılabiliyor ve tahmini üretilebiliyor.

Rockwell Automation Endüstriyel Madencilik, Metal ve Çimento Bölge Müdürü Paul McRoberts, “Bağlantılı bir madenin içindeki kontrolörler, akıllı cihazlar ve yazılım, size şimdiye kadar ulaşılamaz olan, makine ve proses veri noktalarının binlercesine erişim imkanı verebilir. Sensörler varlık performanslarını iyileştirmek için bilgilendirme ve proses oranlarını, akışı, yapışkanlığı ve diğer değişkenleri takip edebilir” dedi.

Rockwell Automation bir taraftan da madencilik şirketleri ile çalışanlara operasyona dair gerçek zamanlı görüntü verebilmek adına çok amaçlı bir kontrol katı kurma üzerinde çalışıyor. Otonom madencilik, uzaktan izleme ve kontrol çözümleri bütün tedarik zincirindeki tüm çalışan güvenliğini etkileyecek bir güce sahip. Modern, dağıtılmış kontrol sistemleri hızlı karar verebilme ve esneklik için tam anlamıyla entegre olmuş operasyonları mümkün kılıyor.

Gelecekte oluşacak tedarik zinciri taleplerini bir şekilde karşılama ihtiyacı içinde yeni esneklikler kazanmaya çalışan şirketlerin, kontrol sistemlerine yer açmak için gereken tüm aksiyonları almaları gerekiyor. Tarihsel olarak birbirinden ayrılamaz olan sistemleri geliştirmek maden operatörleri için yepyeni bir operasyonel zeka ve artmış üretkenlik seviyesi ortaya çıkaracak.

Previous Ölçeklendirilebilir MES Akıllı Üretime Giriş Engelini Zayıflatır
Next YOLO Dünyası için Geri Sayım Başladı!