Plantronics oyun kulaklıklarındaki gücünü Dolby ile artırıyor

Plantronics’ten oyun kulaklıklarında Dolby gücü

Plantronics ve Dolby, Xbox One, Project Scorpio ve Windows 10 platformlarında oyun severlere farklı bir seviyede ses kalitesi sunmak için bir araya geldi. Plantronics’in oyun segmentinde yer alan RIG oyun kulaklıkları, oyuncuların surround ses sisteminden üç boyutlu ses sitemine geçiş yapmalarına olanak sağlayan Dolby Atmos isimli özel bir uygulama içeriyor.

Oyun severlere farklı bir deneyim yaşatmak için kulaklık markası Plantronics, Dolby Laboratories ile ortaklık kurduğunu duyurdu. Surround ses sistemlerinden geleceğe doğru atılan bu yenilikçi adım sayesinde, Plantronics’in RIG 400, RIG 600 ve kablosuz RIG 800 serisi kulaklık modelleri, oyun severlerin etrafını yüksek kaliteli, gerçekçi, güçlü ve hareketli ses dalgaları ile saran bir uygulama paketi ile birlikte geliyor. Son kullanıcının ek ücret ödemeden Xbox One konsolunda veya Windows 10 PC platformunda sahip olacağı bu uygulama paketiyle oyun severler, oyunlardaki sesleri daha gerçekçi deneyimleme imkanına sahip oluyor.

Plantronics’in yeni kulaklık modellerinde Dolby Atmos, oyuncalara ileri seviye üç boyutlu ses kalitesi sunuyor. Geliştirilen teknoloji ile birlikte standart 2-D stereo kanallar aracılığı ile sesi düz bir şekilde iletmek yerine oyuncular, oyunun içerisindeki her bir objeyi fark ediyor. Plantronics RIG oyun kulaklıkları Dolby Atmos kulaklık uygulaması ile oyuncular aşağıdan, yukarıdan, önden ve arkadan gelen tüm ses unsurlarını rahatlıkla duyabiliyor.

 

Plantronics’in yeni seri RIG 400, RIG 600 ve kablosuz RIG 800 serisi kulaklık modelleri, Dolby Atmos kulaklık uygulamasının yanı sıra, hafif yapıya, çok yönlü tasarıma, sesi izole eden kulaklıklara ve Plantronics RIG oyun kulaklığı ailesini tanımlayan parmak ucu ses kontrol özelliğine sahip. Yakın zamanda Türkiye’de de satışa sunulacak olan RIG serisinin son üyeleri bu iş birliği ile oyuncuları şimdiden heyecanlandıracağa benziyor.

Kategoriler
Genel

Dikkat Çeken Haberler