Connect with us

Sheryy Style

Küçücük bir ayrıntı bile dünyayı değiştirmeye yeter

Kitap

Küçücük bir ayrıntı bile dünyayı değiştirmeye yeterİsviçreli yazar Germano Zullo ile illüstratör Albertine’in bol ödüllü kitabı İncelikli Şeyler, şiirsel dili ve çarpıcı resimleriyle okurlarını küçük ayrıntıların yarattığı cömert bir evrene davet ediyor.

Hayatta keşfedilmeyi bekleyen küçük ayrıntılara ve insana mutluluk veren küçük anlara dokunan İncelikli ŞeylerDesen Yayınları etiketiyle yayımlandı. İsviçreli yazar Germano Zullo ile illüstratör Albertine’in imzasını taşıyan bu özel resimli kitap, 2011 Sorcières Ödülü, 2012 New York Times En iyi Resimli Kitap Ödülü ve 2014 São Paulo Büyük Ödülü’ne değer görüldü.

İncelikli Şeyler, şiirsel dili ve kendine özgü minimal resimleriyle her yaştan kitapseverin ilgisini cezbedecek evrensel bir hikâye anlatıyor. Ciltli baskısıyla özel bir koleksiyon kitabı olan İncelikli Şeyler, okurlarını küçük ayrıntıların yarattığı cömert bir evrene davet ediyor.

Kamyonun arkasındaki tüm kuşları gökyüzüne salan bir adam, en köşede ufacık, utangaç bir kuş görür. Bu ufak, siyah kuşun uçup arkadaşlarının peşine takılmak gibi bir niyeti yoktur. Çünkü bazı günler farklıdır. Bu günleri farklı kılansa ayrıntılardır ve biri bile dünyayı değiştirmeye yeter…

“Birçok yönden mutluluk veren bu ödüllü kitap, küçük şeylerin hayatımızı ve hatta dünyayı bile değiştirebileceğini hatırlatıyor bize.” Kirkus Reviews

Künye

İncelikli Şeyler

Resimli Kitap, Her Yaş

Desen Yayınları

Yazan: Germano Zullo

Resimleyen: Albertine

Türkçeleştiren: Damla Kellecioğlu

Fiyat: 32,00 TL

Etiketler: Ayrıntılar, yaşam, keşif

Baskı Detayları: 72 sayfa, mat kuşe kâğıt, renkli baskı, sert kapak, 21×21 cm

Continue Reading


Bu Haberlere de Bir Göz Atmalısın
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazlası Kitap

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Bu Haberler Çok Popüler

To Top