Connect with us

Kilim Mobilya CEO’su Mesut Yiğit: Mobilya’nın doktorları olacağız

Genel

Kilim Mobilya CEO’su Mesut Yiğit: Mobilya’nın doktorları olacağız



Üç lisans, bir yüksek lisans diplomalı, Tübitak proje patent sahibi Kilim Mobilya CEO’su Mesut Yiğit:

Mobilya’nın doktorları olacağız

25 yıllık sektör deneyimi olan Mesut Yiğit’i CEO görevine getiren Kilim Mobilya yeni açılımlar hedefliyor.

Yeni dönemde eğitimi başrole çıkaran bir anlayışla yola çıktıklarını söyleyen Kilim Mobilya CEO’su Mesut Yiğit, “Benim temel motivasyonum, birlikte çalıştığım ekip arkadaşlarımdan daha eğitimli olmam gerektiğini esas alır; onlara örnek olmam gerektiğine inanırım” dedi. Kısa sürede mobilyanın doktorlarını çıkarmayı hedeflediklerini belirten Yiğit, “Elektronik mühendisiyim. Elektronik mühendisliğinin yanısıra, işletme ve iktisat dallarında lisans diplomam var. Biz insanların evlerini, yaşam alanlarını dizayn edeceğiz. Onlara yeni yaşam biçimlerini önereceğiz. Bu yüzden ekibimiz mobilyanın doktorlarından oluşacak. Bizden ürün alan mutlu olacak, hasta olmayacak” diye konuştu ve şöyle devam etti:

“Öğrenen bir ekiple öğrenen gelişen sürekli yenilenen bir yapı oluşturuyoruz. Bu anlamda, iş yönetimi konusunda yüksek lisans yaptım. İktisat, ekonomi ve finans konusunda doktora yapıyorum; tez dönemine geçti. Çeşitli üniversitelerde, stratejik planlama, inovasyon ve yenilik yönetimi, teknoloji yönetimi gibi konularda dersler verdim. Özellikle, akademik çevrelere yakınım. Düzenli olarak öğrenen, düzenli olarak öğreten bir yapı içerisinde yetiştik. Hem öğretici hem de öğrenci olmanın avantajını çalışma ortamıma da aktarıyorum.”

Akademik çevrelere yakınlığının da etkisiyle, Kilim Mobilya’da da “öğrenen organizasyon” modelini benimsediklerinin altını çizen Mesut Yiğit, “Kilim’de özellikle, öğrenen, kendini geliştiren, eğitim yapmak isteyenlerle ilgili bir ayrı bakış açımız var” diyor ve önümüzdeki döneme ilişkin hedeflerini şöyle sıralıyor:

. “Önümüzdeki dönemler içinde, yüksek lisans ve diploma yapmış insanların sayısını birkaç kat artırmak istiyoruz.

. “Toplam kadronun yüzde 25’ini bu arkadaşların oluşturmasını arzu ediyoruz.

. “Bunun yanısıra, kendime ait çeşitli patentlerim var; yazılım, makine tasarımı gibi alanlarda.

. “Geçtiğimiz dönemler içinde özellikle üretim teknolojilerine ait bir takım çalışmaları, benim lider olduğum ekipler yönetti.”

. “Çeşitli Tübitak projeleri yaptık.

. “Bunlar üzerinde, özellikle Türkiye’de üretim teknolojileri açısından bakıldığı zaman, ilk olanlar ağırlıklı, zaten Tübitak projesinin şartlarından bir tanesi bu.”

. “Kilim’de de yine, kendi yazılımını, kendi üretim teknolojisini kendi Ar-Ge’sini, kendi iş modelini kurabilen bir yapı hedefliyoruz. Ar-Ge ekibimiz yakın zamanda 40 kişiye ulaşacak.

. “Bu da tabi, eğitimli insandan geçiyor.

. “Benim temel motivasyonum, benim çalıştırdığım diğer insanlardan daha eğitimli olmam gerektiği, onlara örnek olmam gerektiği noktasındaydı.

. “Bu açıdan bakıldığı zaman, sürekli bir eğitim içindeyiz.

. “Doktorayı bitirdiğim zaman, bir tane daha yüksek lisans deneyeceğim, mühendislik alanlarından bir tanesinde.”

Mobilya sektöründe 25 yıllık birikimi olan Kilim Ceosu Mesut Yiğit, “Bu birikimi, Kilim Mobilya’ya transfer etmiş oldum; ancak, diğer taraftan Kilim Mobilya’da da çok kaliteli bir eğitim alt yapısı buldum. İkisi yanyana geldiği zaman, aslında benim CV’me yazacaklarım henüz daha yeni başlamış oluyor. Kilim dönemiyle birlikte ben CV’me, birkaç sayfa daha ilave edeceğimi tahmin ediyorum” diyor.

Continue Reading


Bu Haberlere de Bir Göz Atmalısın
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazlası Genel

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Bu Haberler Çok Popüler

To Top