İstanbul, dünyanın sayılı fuar şehirlerinden biri olacak

Londra merkezli dünyanın en büyük fuar organizatörlerinden UBM, Türkiye’deki yatırımlarına devam ediyor. Dünya pazarlarına ulaşmak için Türkiye’nin stratejik konumunun büyük önem taşıdığını dile getiren UBM CEO’su Tim Cobbold, yaptıkları...

Londra merkezli dünyanın en büyük fuar organizatörlerinden UBM, Türkiye’deki yatırımlarına devam ediyor. Dünya pazarlarına ulaşmak için Türkiye’nin stratejik konumunun büyük önem taşıdığını dile getiren UBM CEO’su Tim Cobbold, yaptıkları yatırımlar sayesinde İstanbul’u dünyanın sayılı fuar merkezlerinden biri haline getirmeyi amaçladıklarını söyledi.

Türkiye fuarcılık pazarına beş yıl önce giren dünyanın en büyük fuar organizatörlerinden UBM, aralık vermeden Türkiye’deki yatırımlarına devam ediyor.

Türkiye’de mükemmel bir ticari fuar potansiyeli olduğuna belirten UBM CEO’su Tim Cobbold; “Türkiye ekonomisinde var olan iç talebin yanı sıra Avrupa’daki coğrafi konumu ve Orta Doğu’ya olan yakınlığı ile heyecan verici bir uluslararası ziyaretçi dinamiğine sahip” dedi.

İstanbul’un dünyanın sayılı fuar şehirlerinden biri olabileceğinin altını çizen Cobbold; “Fuarlar, sadece bulundukları bölgelerde temsil edilen sektördeki ticareti canlandırmakla kalmıyor; ağırladığımız uluslararası ziyaretçilerle turizm sektörüne de katkı sağlıyor. İstanbul, hem konumu hem de zenginlikleriyle Frankfurt, Paris, Hannover, Milano gibi zengin bir fuar şehri olmaya aday. Bu nedenle her geçen yıl UBM, Türkiye pazarındaki varlığını genişletiyor. En son yaptığımız yatırımlar Türkiye’de ciddi bir potansiyelin var olduğunu düşündüğümüzün bir göstergesidir” dedi.

Satın alımlarla sektörü güçlendiriyor

Marmara Fuarcılık’ın on yıldır düzenlediği LED&Lighting fuarını satın alımı ile UBM EMEA (İstanbul), Türkiye’de büyüklüğü 2,3 milyar doların üzerinde olan aydınlatma pazarını, İstanbulLight markası altında dünya pazarı ile buluşturacak.

IstanbulLight 2017 fuarı, Türk aydınlatma sektöründe yeni bir dönemin başlayacağı, iç ve dış pazarlarda sektörün önünü açan ve yeni pazarlar ile iş bağlantıları oluşturan daha kapsamlı bir platform olacak.

Katılımcılar artıyor, fuar alanları genişliyor

UBM, Türkiye’deki yatırımlarını her geçen yıl artıracak çalışmalar gerçekleştirdiklerini söyleyen UBM EMEA (İstanbul) CEO’su Serkan Tığlıoğlu; “Türkiye’de hayata geçirdiğimiz fuarlarımızda her yıl daha fazla katılımcı ve ziyaretçi ağırlıyoruz. Talep artıkça fuarlarımızın alanı da genişletiyor, hedef bölgelere ulaşmamızı sağlayacak yenilikler getiriyoruz. Bununla birlikte özellikle son dönemde fuarcılığın ihracat potansiyelini artıran stratejik bir iş modeli olduğu düşüncesinin hükümet politikalarında daha çok gündeme gelmesi ve desteklenmesiyle, daha yoğun yatırımlar yapıyor ve yabancı heyetleri ülkemizde ağırlıyoruz ” dedi.

15.000 m2 alanda düzenlenecek 10. IstanbulLight Fuarı, 200’ü aşkın katılımcı firma ve özel sektör temsilcilerinden, kamu sektörü yetkililerine, akademisyenlerden, öğrencilere kadar sektörün tüm bileşenlerinden oluşan 10.000’in üzerinde ziyaretçi hedefiyle çalışmalarına hız veriyor.

UBM Hakkında

IstanbulLight UBM EMEA (İstanbul) tarafından organize edilmektedir. UBM, dünyanın en büyük salt B2B fuar organizatörüdür. 20’den fazla ülkede faliyet gösteren 3.750 çalışanı ile 50’den fazla sektöre hizmet vermektedir. UBM bünyesinde yer alan UBM EMEA (İstanbul), UBM’in dünya çapındaki 100 yıllık deneyimiyle Türkiye’de; Avrupa, Orta Doğu ve Afrika pazarlarını hedef alan uluslararası fuarlar düzenlemektedir. Hizmet verdiği sektörlerdeki derin bilgi ve tutkusu, müşterilerinin başarıya ulaşmaları için değerli deneyimler yaratmaktadır. UBM EMEA (İstanbul) hakkında en son haberlere ulaşmak ve daha fazla bilgi almak için lütfen www.ubmistanbul.com adresini ziyaret edin.

 

 

Kategoriler
Genel

Dikkat Çeken Haberler