Connect with us

CAMDA DÜNYA MİRASI KOLEKSİYONU’NDAN “MYRA ANTİK VAZO”

Dekorasyon

CAMDA DÜNYA MİRASI KOLEKSİYONU’NDAN “MYRA ANTİK VAZO”


Paşabahçe Mağazaları, Türkiye’nin tarihi ve kültürel varlıklarına yer verdiği ‘Camda Dünya Mirası’ koleksiyonunu tarih ve sanatseverlerle buluşturmayı sürdürüyor. Koleksiyonda Likya Uygarlığı’nın önemli antik kentlerinden biri olan Myra kentine ait ürünler cam ve tarih tutkunlarının beğenisini topluyor.

 

11.07.2018 – Paşabahçe Mağazaları’nın, evrensel dünya mirasına sahip çıkacak bilinci oluşturmak, çeşitli sebeplerle bozulan, yok olan kültürel ve tarihi değerleri yaşatmak ve daha geniş kitlelere tanıtılabilmek amacıyla tasarladığı ‘Camda Dünya Mirası’ koleksiyonu, birçok kültürün izlerini taşıyor. Likya Uygarlığı’nın önemli antik kentlerinden biri olan Myra kentine ait ürünler cam ve tarih tutkunlarının beğenisini topluyor.

 

UNESCO tarafından 2009 yılında Dünya Mirası Geçici Listesi’ne dahil edilen Likya Uygarlığı’nın antik kentlerinden biri olan Myra’dan esinlenerek tasarlanan Myra Antik Vazo üzerine, Demre’de bulunan kaya mezarları ve antik kentin girişinde yer alan masklar dekorlandı.

 

El imalatı opal vizon camdan üretilen, üzerindeki desenlerin tümü el işçiliği ile altın ve eskitme boyalar kullanılarak dekorlanan Myra Antik Vazo, sınırlı sayıda üretimiyle koleksiyondaki yerini alıyor.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazlası Dekorasyon

To Top