Connect with us

Büyükler 80’li Yılların Oyunları İle Yarışacak

Teknoloji

Büyükler 80’li Yılların Oyunları İle Yarışacak


Marmara Park’ta 13 Ocak 2018 tarihinde başlayacak etkinlikte, 80’li yılların kostümleri ve dekoru ile 70, 80 ve 90’lı yılları içine alan nostaljik bir atmosferde ziyaretçilerin de dahil olacağı eğlenceli dakikalar yaşanacak. 80’li yıllarda çocuk olan herkesin oynadığı misket, yakan top, sek sek, 3 taş 5 taş, ip atlama, aç kapıyı bezirgan başı gibi oyunlar, bugünün yetişkinleri tarafından oynanacak.

Oyunları kuralları ile oynamalarına öncülük edecek moderatör eşliğinde ziyaretçiler arasından seçilen 6 kişi de jüri üyesi olacak. “80’ler Sokak Oyunları” etkinliğinde çocuk kılığına girmiş 2 yetişkin, nine ve 1dededen oluşacak 4 kişilik profesyonel tiyatro oyuncuları eşlik edecek.

80’li yılların sokaklarının canlandırılacağı nostaljik etkinlikte, ninemiz eski bir gözlük ile görme güçlüğü çekerek bir bankta oturmuş, örgü örüp etrafa sessiz olun diye bağırırken, diğer yandan kendine seslenenleri duyamayarak gösteriye renk katacak. Çocuk kılığına girmiş 2 oyuncu etrafta zıplayıp oynarken, ellerindeki eski kasetleri kalemle sarmaya çalışacak ve gazetelerin şeritlerinden kendilerine kolye yapıp büyük ablaların oyunlarına müdahale edip duracaklar.

Marmara Park ziyaretçileri “80’li yıllara” kendi çocukluklarına dönerken, neşe içerisinde oynadıkları oyunları da hatırlayacaklar.

2012 yılında Beylikdüzü’nde hizmete giren ayda 1,5 milyon kişinin giriş yaptığı Marmara Park, 100 bin metrekare kapalı alandaki 4 katta, 250 mağaza ile hizmet veriyor. Türkiye’nin ilk “galaktik” temalı alışveriş merkezi olan Marmara Park AVM’nin, dünyanın en iyi gayrimenkul projelerinin belirlendiği Mipim Ödülleri’nde ‘En İyi Alışveriş Merkezi’ kategorisinde birincilik ödülü de bulunuyor.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazlası Teknoloji

Advertisement
Advertisement

Bu Haberler Çok Popüler

To Top