Akıllı Hareket Sistemi iTRAK ve MagneMotion interpack 2017’de

Rockwell Automation PartnerNetwork üyeleriyle birlikte 4-10 Mayıs 2017 tarihlerinde Düsseldorf, Almanya’da gerçekleşen Interpack 2017’de iTRAK ve MagneMotion sistemlerini sergiliyor olacak. Her iki teknoloji de saniyeler içinde modifiye edilebilinen akıllı taşıyıcı sistemleri sağlamak için bağımsız...

Rockwell Automation PartnerNetwork üyeleriyle birlikte 4-10 Mayıs 2017 tarihlerinde Düsseldorf, Almanya’da gerçekleşen Interpack 2017’de iTRAK ve MagneMotion sistemlerini sergiliyor olacak. Her iki teknoloji de saniyeler içinde modifiye edilebilinen akıllı taşıyıcı sistemleri sağlamak için bağımsız taşıyıcı ve inanılmaz çoklu hareket profili esnekliği sağlıyor. Bu akıllı hareket sistemleri üretim operasyonlarında verimi artırmaya yardımcı olur. 

Geleneksel hareket-kontrol sistemleri zincirler, kayışlar ve dişliler kullanır. Bu mekanik tasarım yaklaşımı değişiklikler için hayli zaman alıcı takım yenilemeye gereksinim duyar. Akıllı hareket sistemleri ise donanım yerine basit yazılım profilleri kullanır böylece değişiklikler bir düğmeye basmak kadar kolayca gerçekleşir. Bu sistem mekanik sistemlere göre hızı yüzde 30 oranına kadar artırabilmek için düz veya eğimli bir yolda hareket edebilen tekrar programlanabilir bağımsız yük taşıyıcıları kullanır.

Rockwell Automation Avrupa Ürün Müdürü Ulrich Arit; “Akıllı hareket sistemleri değişiklikleri hızlandırır ve hareket eden çok daha az parçanın arızalanmasını sağlar ve yüksek hızlı bağımsız taşıyıcılar makine üretimini artırabilir. Bu sistemler makine içinde ürün taşıyıp konumlandırmaya veya ürünü makineler arası taşımaya kadar çok geniş yelpazede uygulamaya göre ölçeklendirilebilir” dedi.

MagneMover LITE akıllı taşıyıcı sistemi hafif yükleri hızlı ve verimli bir şekilde taşımak üzere tasarlanmıştır. Sistem geleneksel makine içi ve makineler arası kayışlı-ve-zincirli taşıyıcı uygulamalarına göre daha yüksek performans gösterir.

iTRAK akıllı takip sistemleri çoklu manyetik taşıyıcıların düz ve eğimli yolda bağımsız kontrollerini mümkün kılar. Son kullanıcılar için bu daha kolay makine kişiselleştirme, daha az mekanik karmaşıklık ve daha yüksek performans anlamına gelir.

Bu akıllı hareket sistemleri medikal aygıt, montaj, otomotiv, ilaç, ambalaj ve optik sektörlerde montaj, süreç, test ve üretim uygulamalarında, kullanılabilir. Performans ve çalışma süresi faydalarının yanı sıra bu sistem ayrıca son kullanıcıların enerji kullanımlarını ve makine karbon ayak izini azaltmasına yardımcı olur.

Interpack 2017’de iTRAK çözümleri farklı stantlarda gösterimde olacak:

 • Bradman Lake Ltd.( Salon 5/Stand G04): Tam entegre değişken hat ve ürün besleme sistemi sağlayan IMSL End Load Cartoner. iTRAK kartonlara yan yükleme yapabilen bir Doğrusal Hareket Yükleyici (Linear Motion Loader) ile birlikte kullanıldığında geleneksel ‘varil yükleyici’ye duyulan ihtiyacı ortadan kaldırır, böylece minimal ürün transferi sağlar.
 • CAMA( Salon 13/Stand C31): Yeni IF318 Robotlaştırılmış Monoblock Yükleme Birimi, ikincil karton/kıvrımlı karton ambalajlama için kabinsiz teknolojiler, ergonomi ve kolay kullanım gibi yenilikçi CAMA teknolojileri özellikleri taşır.
 • GeboCermex( Salon 13/Stand C47): Evrensel & modüler patent başvurusu yapılmış şişe besleme sistemi CareSelect™ üretim sürtünme süresini yirmiye böler ve değişiklik süresini 1 dakikaya indirerek dakikada 400 ürüne kadar hızlanabilir.
 • OPTIMA packaging group GmbHSalon 16/Stand F25-F26): Optimum format değişiklik süresi için gereken adaptasyonu mükemmel şekilde sağlayan Project ZERO, kadın kişisel bakım ürünleri için yeni bir istifleyici ve tamamen modüler tasarlanmış bir platformdur.
 • Tonejet (Rockwell Automation standında: Salon 6/Stand A61): Yüksek verim ve ölçeklendirilebilir makine sağlayan, her kutuyu bağımsız ve farklı hızlarda farklı operasyonlardan geçirerek eşsiz bir içecek kutusu baskı sistemi.

Rockwell Automation’ın Salon 6/Stand A61’deki standında bir MagneMotion Demo’su izleyebilirsiniz.

Kategoriler
Genel

Dikkat Çeken Haberler

 • Mustang Cup’ta Büyük Heyecan Yaşandı

  Engel Tanımayan Heyecan Nefes Kesti Şahsuvaroğlu sponsorluğunda bu yıl ilki gerçekleşen Mustang Cup Engel Atlama Yarışmaları, geçtiğimiz hafta sonu yapıldı. Kemer Country Atlı Spor Kulübü’nde gerçekleşen ve 2 gün...
 • Engel Tanımayan Heyecan “Mustang Cup” Başlıyor

  Engel Atlama Yarışmaları Şahsuvaroğlu Sponsorluğunda Gerçekleşecek Şahsuvaroğlu sponsorluğunda bu yıl ilki düzenlenecek olan engel atlama yarışmaları “Mustang Cup” 16-17 Eylül tarihlerinde gerçekleşecek. Engel atlama yarışmaları Kemer Country Atlı Spor...
 • Akıllı Üretim Sözümüzü Tutuyoruz

  Data fazla kapasite, daha verimli veri iletimi ve daha iyi ağ güvenliği talepleri akıllı üretimi destekleyen otomasyon sistemlerini gerektirir. Dan DeYoung, Rockwell Automation Integrated Architectur Pazar Geliştirme Direktörü Akıllı...
 • Ölçeklenebilirlikle geleceği garantiye almak

  Endüstriyel üreticiler için akıllı fabrika prensiplerine doğru dönüşümün en zorlu tarafı geleceği planlamaktır. Bilgi temelli hizmet şirketleri ölçeklenebilirlik için buluta güvenirken, üreticiler üretim varlıklarının muhtemel ihtiyaçlarını da öngörmek zorunda....