Connect with us

5 adımda etkili bir paspas ile temiz alanlar

Dekorasyon

5 adımda etkili bir paspas ile temiz alanlar


Bir paspasın;

  • Temizlemesi kolay olmalıdır

  • Sağlıklı ve hijyenik olmalıdır

  • Altı açık ve geçirgen olmalıdır

  • Kaygan olmamalıdır

  • Ve yanmamalıdır

Her gün binlerce insanı konuk eden havalimanı ve alışveriş merkezleri gibi genel mekanlar, proje aşamasından bitiş anına kadar master planlar çerçevesinde kurgulanıyor. En ince ayrıntının bile atlanmaması gereken genel mekanlarda hijyen ise önemli bir parametre olarak karşımıza çıkıyor. Yapılan araştırmalara göre; genel mekanlarda ortaya çıkan hijyen probleminin kaynağı; yüzde 80 oranında ziyaretçilerin ayakkabıları ile taşıdığı kirden kaynaklanıyor. Bu farkındalıkla teknolojiyi ürünlerine entegre eden Ateco, geliştirdiği Alüminyum Paspas seçenekleri ile genel mekanların manifestosunu yeniden yazıyor.

İnsan sirkülasyonunun yoğun olduğu genel mekanlarda güvenlik konusundan yönetime kadar her şeyin titizlikle projelendirilmesi gerekirken ‘hijyen’ konusuna farklı bir açıdan bakmak gerekiyor. Yapılan araştırmalarda bu bilgiyi doğrular nitelikte. Araştırmalara göre genel mekanlarda ortaya çıkan hijyen probleminin kaynağı; yüzde 80 oranında, ziyaretçilerin ayakkabıları ile taşıdığı kirden kaynaklanıyor. Binaya her giren kişi içeriye ayakkabı tabanında yaklaşık 7 gram toz taşıyor. Bu toz ve kir bina içine girdikten sonra koridorlarda, odalarda serbestçe dolaşıyor ve sadece zeminde değil, masanızın üzerinde, raflarda, mutfakta, bina içindeki tüm kirin oluşum nedeni oluyor. Bu kirin binaya girmesini kolay bir şekilde engellemenin yolu ise etkili bir paspas sistemi kullanmaktan geçiyor. Bu farkındalıkla teknolojiyi ürünlerine entegre eden Ateco Zemin Malzemeleri, geliştirdiği Alüminyum Paspas ile genel mekanların manifestosunu yeniden yazıyor.

Alüminyum Paspas üretiminde sektörde önemli bir yere sahip olan Ateco, onlarca farklı paspas çeşidiyle sektördeki bilirkişiliğini kanıtlıyor. Döner Kapı Paspasları ve Havuz Tipi Gömme Paspasları ile genel mekanların temizliğini sağlayan Ateco Zemin Malzemeleri, yüzde 100 müşteri memnuniyetiyle çalışıyor. Döner kapı paspasında sektörün öncülerinden olan Ateco, otomatik döner kapı sistemleri gibi iç mekan ve üst kapı girişlerinde kullanılan paspasları sık dokunmuş sağlam halı şeritlerinden ve yuvarlak fırçadan tasarlıyor. Tabanda ise sesi ve kaymayı önleyen pvc alt fitil kullanan Ateco, genel mekanlardaki kir ve toz oranını gözle görülür derece azaltmanın ismi oluyor. Havuz tipi gömme paspaslarda da iç mekanlarda halı yüzeyli, dış mekanlarda yuvarlak fırçalı ve kauçuk paspas kullanımını tercih eden Ateco, nem ve ayakla gelen kiri içeriye sokmuyor.

Ateco Zemin Malzemeleri Hakkında: 2008 yılında ‘alüminyum paspas’ üretmek üzere kurulmuş, inovatif ürünler üretmeyi ve geliştirmeyi kendisine ilke edinmiştir. 2009 yılında Avrupa’nın önde gelen halı üreticisi Burmatex ile distrübitörlük sözleşmesi imzalayarak ürün gamına karo halıları da eklemiş ve sektördeki tedarik zincirini genişletmiştir. ATECO ZEMİN MALZEMELERİ; üretici, ithalatçı ve uygulamacı yönleriyle birden fazla firma kimliğine sahip bir yapıya sahiptir. Sahip olduğu bu özelliklerine bağlı olarak paspas sistemleri, zemin döşeme ve ofis mobilyalarında kendisine ulaşan ihtiyaç ve istemlerde, iş geliştirmede ki tecrübesiyle çok yönlü ve kapsamlı çözümler üretebilmekte ve bu çözümleri projelendirerek sunabilme tecrübe ve bilgi birikimine sahiptir. Ateco Zemin Malzemeleri; Kültür, iş merkezleri, alışveriş merkezleri, konaklama, dinlenme tesisleri, ofis vb. ortamlar ve yapılar için tedarik eden ve uygulayan bir firmadır.

Continue Reading

Bu Haberlere de Bir Göz Atmalısın
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazlası Dekorasyon

To Top